Problem z dobraniem sprzętu

Witam, potrzebuję pomocy w dobraniu głośników.
Mam aktualnie pod biurkiem głośniki Magnat Digital Home Cinema 5100 i są już dla mnie słabe i zaczęło się coś dziać z lewym kanałem bo każdy głośnik na nim charczy.
Moje pytanie to czy opłaca mi się wymieniać na jakieś logitechy np. z2300 lub z906, ale nie wiem które byłyby mocniejsze, chodzi mi o ładne brzmienie i mocny bass. Inne propozycje niż wyżej wymienione też mogą być. Liczę na pomoc.

Z niezbyt absurdalnie drogich głośników dedykowanych do PC, które mają zarówno względnie sensowne brzmienie (w miarę wyrównane pasmo, bez zbyt dużych zniekształceń i ze zdolnością sensownego odtwarzania tonów średnich), a przy tym oferują przyjemne i niskie tony są np. Edifiery S350DB. W stosunku do opisanych wyżej konstrukcji Logitecha mają znacząco lepsze tony średnie i wysokie. Ale ponieważ nie podałeś ceny maksymalnej, to trudno coś doradzić, bo na rynku jest sporo lepszych konstrukcji.

Jeżeli chodzi o koszta to myślę, że jakoś około 300-600 zł Ogólnie nie patrzę tylko na zestawy nowe ze sklepu, używane też wchodzą w grę.

ta uwaga nie ma wpływy na awarię w Magnat Digital Home Cinema 5100, ale nie zaszkodzi tu dodać, że ma wejście cyfrowe

W takich rozwiązaniach może być dostępna w Windows przydatna dla 5.1 funkcja Room Correction, o której informacja Microsoft rozpoczyna się:

Room correction processing optimizes the listening experience for a particular location in the room, for example, the center cushion of your couch, by automatically calculating the optimal combination of delay, frequency response, and gain adjustments.

W sugerowanym Edifiery S350DB jest także wejście cyfrowe, ale ta funkcja może nie działać właściwie

Ogólnie zapomniałem dodać, że oprócz tego charczenia, na tym lewym lub prawym kanale przerywa na niskim poziomie głośności i to mnie bardzo irytuje.