Problem z dodaniem hosta w Hyper-v do domeny

Witam.

Od niedawna zacząłem swoją przygodę z sieciami komputerowymi. Jestem w tym nowy i potrzebuję pomocy. Zainstalowałem Windows Server 2008 R2. Pododawałem role Active Directory, DHCP, DNS oraz Hyper-v. Postawiłem kontroler domeny test.local. Stworzyłem sobie komputer RIT3 i użytkownika Łukasz. W Hyper-v zainstalowałem hosta z Windows 7 aby dodać go do stworzonej domeny. Po wpisaniu nazwy komputera RIT3 , który wcześniej stworzyłem oraz nazwy domeny “wolow” pojawia się komunikat “próba rozpoznania nazwy dns kontrolera domeny w domenie, do której jest dołączany komputer, nie powiodła się. Sprawdź czy ten klient jest skonfigurowany do komunikacji z serwerem DNS …” Próbowałem wpisać ręcznie w ustawieniach karty sieciowej DNS taki jak na serwer 2008 ale to na nic. Automatyczne to samo.

Bardzo proszę o pomoc.

Wysłane z Xperia™ Z3 Compact

Czy oba komputery (kontroler domeny i maszyna wirtualna kliencka) są w tej samej podsieci? Pokaż ipconfig /all  obu komputerów. Możesz puścić “ping” z maszyny klienskiej na serwer AD po nazwie serwera?  (np. jak Twój serwer nazywa się SERVER to ping SERVER)?

Pokaż dokładnie jak dodajesz do domeny komputer… wpisujesz jako nazwa domeny test.local ?

Dzięki za zainteresowanie. No więc tak. Pierwszy zrzut ekranu przedstawia ipconfig /all obu komputerów, po lewej Windows Server, po prawej maszyna kliencka Windows 7, poniżej ping servera.

 

Na drugim screenie komunikat po próbie dodania do domeny poprzez wpisanie samego “wolow” (tylko wtedy prosi o uprawnienia admina) , zaś na trzecim screenie “wolow.local”.

Untitled.png

Untitled1.png

Untitled2.png

Masz bałagan w DNS. Serwer (kontroler domeny) - napisałeś, że ma postawiony DNS… tylko go zupełnie nie używasz (co jest kluczowe dla funkcjonowania AD).

  1. SERWER:  ustaw jeden DNS (127.0.0.1), ewentualnie drugi 8.8.8.8 do wyjścia na internet (do momentu, kiedy nie ustawisz ‘pointerów’ w serwerze DNS),
  2. stacja kliencka: ustaw tylko jeden DNS: 192.168.1.23.

3. Dla pewności wyłącz firewall na serwerze i stacji roboczej.

  1. dla pewności wyłącz ipv6 na stacji klienckiej (którą dołączasz) i wtedy zrób ping na it-srv-06

  2. zrestartuj maszynę kliencką, albo zrób:  ipconfig /flushdns

  3. teraz dołączysz maszynę do domeny.

 

Działa! Super. Obyło się bez wyłączania firewalla. Proszę mi tylko wyjaśnić o co chodzi z ustawieniem pointerów?

Wysłane z Xperia™ Z3 Compact

Złego słowa użyłem: forwarderów (żeby np. komputery używające jedynego DNS (tego na serwerze) mogły też korzystać z internetu - standardowo dodane są główne DNSy, warto dodać chociaż 8.8.8.8

 

http://www.dobreprogramy.pl/bachus/O-domenie-Windows-AD-uslugach-DNS-i-DHCP-oraz-konfiguracji-sieci-wirtualnych,73554.html

 

Pisałem w sekcji “W zakładce “Forwarders” klikając na “Edit” należy dopisać dowolny zewnętrzny serwer DNS: może to być np. 8.8.8.8”

Rozumiem. Wielkie dzięki za pomoc. Kontynuuje naukę. Dobrze wiedzieć, że na forum jest chociaż jedna osoba skora do pomocy.

Pozdrawiam!

Jest bardzo dużo osób skorych do pomocy, ale mało kto zadaje pytania tak, aby chciało się odpowiadać :wink:

A post was split to a new topic: Problem z dodaniem hosta do domeny