Problem z dodaniem kości RAM-u

Witam, jestem nowy i chciałbym was prosić o pomoc :slight_smile: Mam już 4 letniego kompa, który przeszedł już kilka modyfikacji związane z grafiką i Zasilaczem. Posiadam płytę Asus P5QL-EM oraz Procesor Intel Core 2 Duo E8500 3.16 GHz. Mam także 4 GB RAMu (niestety firmy nie znam, gdyż komputer kupowałem jak się na tym kompletnie jeszcze nie znałem) I postanowiłem dokupić Dodatkowe Ramy - tj. 2 GB z OCZa (oczywiście DDR2) oraz 1 GB z Kingstona by uzyskać 7 GB RAMu. Lecz występuje mały problem :confused: po Dodaniu kości komputer kompletnie nie reaguje. Komputer dostaje Power, natomiast dioda z Monitora miga sobie. i tak można byłoby w nieskończoność. Natomiast po ponownym wyjęciu ich - komputer ożywa. I nie wiem co jest grane :frowning:

podaj jaką masz płytę główną i jakie pamięci w jaki slot wkładasz

gdziekolwiek w sieci gdzie byś nie poczytał na temat pamięci ram to jest taka zasada że zawsze wkłada się tylko identyczne kości bo po włożeniu kości różnych producentów mogą wystąpić problemy, nie zawsze chca takie pamięci różnych firm ze sobą współpracować

Zamontuj wszystkie moduły pamięci RAM i zresetuj ustawienia biosu przez wyciągnięcie baterii (komputer ma być odłączony od prądu), podłącz komputer do prądu i spróbuj uruchomić (jak się uruchomi to wejdź do biosu i przywróć ustawienia domyślne biosu).

Płyta: Asus P5QL-EM, kości są włożone standartowe 2x2GB w 1 i 3 zlocie. natomiast chciałem dodatkowe dołożyć do 2 i 4 slotu

:slight_smile:

włóż same pamięci OCZ i sprawdź czy działa