Problem z dodaniem MAC adresu do listy

Próbuje dodać MAC Adres karty WIFI laptoka do listy dopuszczającej na routerze (adres jest poprawny)

i za każdym razem wywala mi komunikat przy próbie “zasejwowania ustawień”.

415da4dd6c05447bm.jpg

o co chodzi?

a wex wejdź do lini komend, wpisz ipconfig /all, skopiuj stamtąd mac-a i wklej go jak jest z tymi myślnikami i wtedy co się dzieje?

To samo, wywala ten sam komunikat.

zły format zapisu

Dokładnie.

Może spróbuj wpisać MAC adres jednym ciągiem, tzn. nie wstawiaj między poszczególnymi członami adresu MAC tych dwukropków. Routery, które miałem okazje konfigurować zamieniały sobie same adres pisany jednym ciągiem na poprawny zapis, może i twój router tak robi i nie będzie wyrzucał komunikatu o “błędnym formacie zapisu”.

Spróbuj małymi literami.

ja też mam linksysa i nieważne jak wpiszę, wielkiemi, małymi, z drukropkami, myślnikami on sam sobie konwertuje i przyjmuje

  • małymi literami się nie da, sam router zmienia na duże,

Wróce do domu to powalczę. Dzięki !

No kurcze ! widzisz a mój “dziad”

poprawnie to wyświetla tylko komunikat: Invalid address format. :slight_smile:

Dziwna sprawa. Sprawdź może dostępny jest nowszy firmware do tego modelu routera, jeżeli tak to zaktualizuj. Zresetuj ustawienia routera i zobacz czy po restarcie dzieje się to samo. Skoro nie przyjmuje poprawnie wpisanego adresu MAC, to może po resecie mu się odwidzi :).

Niestety nawet infolinia linksysa mi nie pomogła, jedyne co się dowiedziałem to gdzie są aktualizacje do Linksysów (polskie przedstawicielstwo firmy)

Jakby ktoś chciał skorzystać - to tu - http://www.fen.pl

Ale, metodą najskuteczniejszą, czyli prób i błędów rozgryzłem sprzęt. #-o

Mianowicie, jeżeli chcę dopuścić tylko jeden komputer do łączenia się z routerem za pośrednictwem WIFI, muszę we wszystkie 16 pól wpisać ten sam adres MAC. :o

415da4dd6c05447bm.jpg

Czy u Was też tak to działa? :?:

Ja mam router innej firmy (Netgear) i u mnie po prostu wpisuje pojedynczo MAC adresy kart, które chcę dopuścić lub zablokować w sieci Wi-Fi. Nie mam też widocznej określonej liczby możliwych do wprowadzenia MAC adresów :). Widać co sprzęt to inaczej.