Problem z dodaniem pamięci RAM(DDR2)

Witam,

Mam 4 sloty na pamięć RAM:

-niebieskie-2gb

-czarne-puste

-niebieskie-2gb

-czrne-puste

I chciałbym dołożyć jeszcze jedną kość 2gb. Tylko nie wiem czy w takim przypadku mogę włożyć ją do czarnego slotu. Czy to ma jakieś znaczenie???

Możesz wsadzić do czarnego kolory są po to żeby wyraźniej było widać (przynajmniej tak mi się wydaje :D)

Jaki model płyty głównej? Zapewne masz płytę umożliwiającą dwukanałową pracę pamięci - teraz pracuje w trybie DualChannel, a jak dołożysz jedną kość pamięci, to możesz stracić na wydajności. Może warto rozważyć wymianę obecnych kości na 2x4GB DualChannel?

Najlepiej przeczytaj instrukcję obsługi płyty głównej, bo czasem możliwa jest praca w DualChannel w nietypowej konfiguracji kości pmięci, ale to raczej w nowszych płytach.

a jaki masz system ?

pozatym masz już 4GB to po co chcesz dokładać nawet jeśli masz system 64 -o bitowy

Ja ogólnie ulepszam kompa , mój system to windows 7 ultimate 64 bit

Instrukcje obsługi zgubiłem a moja płyta to Intel BLKDG43TF

Płyta zapewne obsługuje tryb DualChannel a kolory są po to, żeby wkładać w nie pamięci parami, które mogłyby pracować właśnie w tym trybie, co daje nieco większą wydajność (ale w praktyce do jest ok. 2-5 %).

Dołożenie jednej kości pamięci nie powinno zmniejszyć wydajności, więc jest to sensowne rozwiązanie. Jeszcze lepszym byłoby dołożenie pary (takich samych) kości 2 GB.

Pamiętaj tylko, że te kości są przestarzałe - teraz produkuje się już tylko kości DDR3, przez co kości DDR2 są droższe i nieprzyszłościowe. No i zupełnie odradzam Ci zamienianie kości 2x2GB na 2x4 GB, bo kości 4 GB (DDR2) są drogie.

P.S. Sam mam płytę z 4 slotami, obsadzoną 2 kościami po 4 GB (wtedy ich cena była niska, pamięci DDR3 były ze 2-3 razy droższe), teraz te proporcje cenowe są odwrotne.

Hej,

Chyba gdzieś wkradła się literówka :smiley: - nie ma bowiem takiej płyty głównej. Jeśli końcówka jest faktycznie TF, wtedy płyta oparta jest o chipset P43 i jej pełna nazwa to BLKD P 43TF; płyty oparte o chipset G43 nie występują w wersji TF. W każdym bądź razie jakakolwiek jest to płyta, ani G43, ani P43 nie obsługują technologii innych niż Single bądź Dual Channel. Jeśli dołożysz dodatkowy RAM, kontroler pamięci będzie pracował w trybie Single Channel. Oznacza to spadek wydajności w przypadku pamięci RAM - aczkolwiek według niektórych testów spadek wynosi jakieś 5%. Jednakże dołożenie dodatkowej pamięci - pod warunkiem, że faktycznie zużywasz tak spore jej zasoby - powinno zniwelować efekt spadku wydajności, gdyż rzadziej będzie wykorzystywany plik wymiany na dysku twardym. Jeśli zaś inwestycja jest bardzo przyszłościowa i teraz nie zdarzają się momenty, w którym systemowi brakuje RAM’u, podarowałbym sobie taką modernizację komputera - wrzuciłbym ewentualnie dwie kości po 2GB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To jest Twoja płyta?

http://www.comx-computers.co.za/MB-BLKD … -22675.php

KamilxD ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Sorry tam iało być P a nie G dzięki Dimatheus za poprawienie mnie i wielkie dzięki za odpowiedzi