Problem z dodasniem napisów do VCD

Witam serdecznie,

chciałem zamienić plik AVI na VCD z dodaniem napisów. Robiłem wszystko wg. instrukcji : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=50&vo=18

I nie wkleja mi automatycznie napisów, film konwertuje TMPGEnc, ale nie dołącza automatycznie napisów VobSub. Jak to zrobić, może coś ustawić w filtrze VobSub aby się automatycznie uruchamiał???

Czekam na poradę

Pozdrawiam

Ja używam programu The Film Machine, jest bardzo dobry a wszystko robi praktycznie za Ciebie. Jeśli chcesz bawić się koniecznie poprzez kodowanie TMPEGIEM to stwórz sobie skrypcik do Avisynth-a, trzeba tylko pamiętać aby przekonwertować napisy do srt. Później wczytujesz plik avs zamiast avi i gotowe. Więcej o tym można poczytać na stronach DivX itp. Szukajcie a znajdziecie :slight_smile: Bardzo dobrym koderem jest także Canopus Pro Coder.

Dzięki, ale jaki skrytp ?? jak to zrobić ?

A czy przypadkiem FFDShow mi czegoś nie psuje??

Chodzi mi tylko aby do pliku AVI dodać tekst, przerobić na VCD i nagrać na płytę i obejrzeć z odtwarzacza stacjonarnego.

Pozdrawiam

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 12:27

Witaj, zainstalowałem FilmMachine, i tego AVI nie chce otworzyć… Inny film otwiera i chce lokalizację jakiegoś enkodera Cinema Craft…

Nie ma jakiegoś prostego rozwiązania aby zmienić AVI na VCD wraz z dodaniem napisów ?