Problem z dodatkową kością RAM w Acer Aspire F15

WItajcie.
Jestem aktualnie w posiadaniu lapka :slight_smile:
Acer Aspire F15 573G

Fabrycznie było tam 4 GB ramu…trochę za mało więc dołożyłem jescze 4 GB
Wówczas dobrałem taki sam jak miałem i wszystko diała fajnie.
Później dołozyłem pamęć SSD 512 GB i zaczeło śmigać jak złoto :wink: ( no prawie )

Czytałem, że ten laptop obsługuje 16 GB RAM więc dokupiłem 8GB + 4 stare które miałem wcześniej więc łącznie będzie 12 ( na razie powinno wystarczyć )

Problem polega na tym, że po włożeniu kości z 8GB laptopnie podnosi się.

Próbowałem różnych konfiguracji zkieszeniami i nic.

Kupując dodatkową kość kierowałem się ( a przynajmniej tak mi się wydawało ) zasadą by kazdy z parametrów był taki sam jak pierwotnie.

Pierwsze zdjęcie to stara kość która była od nowości
Druga to ta którą kupiłem teraz.

Ktoś mi podpowie co zrobiłem źle ?

A samą kość 8GB próbowałeś - na pewno jest sprawna? Poza tym doczytaj/sprawdź dokładnie: jeśli sloty na RAM tworzą 1 bank to kości muszą być identyczne czyli 8+8GB.

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Próbowałem samą 8GB i to samo.
Komp podświetla klwiaturę, i nic…zero reakcji.

Po powrocie 4GB + 4GB wszytsko wraca do normy.

Jest szansa że ta kość 8 GB jest inna niż ta 4 GB ( czego wcześniej nie zauważyłem ) ?

Lepsze foto


Nie tyle inna co po prostu walnięta. Gdzie ją kupiłeś (pewnie używana) i czy widziałeś ją w działaniu? Masz możliwość przetestować ją na innym sprzęcie?

Tak. Jest używana jednak sprzedający zapewniał że jest sprawna.
Zadając pytanie, chciaem wykluczyć ominięcie jakiegoś parametru którego nie zauważyłem podczas zakupu by oddać sprzedawcy wadliwy produkt.
Nie były to duże koszty ale jednak niesmak oszukania pozostał. Nawet jeśli nie uda mi się odzyskać pieniędzy ( bo to zalewie 50 zł ) to stosowny komentarz osłodzi gorzki smak :slightly_smiling_face:

Bardzo Ci dziękuję za pomoc.

Życzę Ci bardziej trafnych zakupów w nowym 2024 roku niż moje :grin:

Pozdro :slight_smile:

Gdzie kupiłeś ten 8GB moduł pamięci RAM? Weź gumkę do ołówka, najlepiej białą. Potrzyj nią kilkukrotnie złote styki po obu stronach modułu pamięci RAM. Na koniec przemyj je delikatnie patyczkiem higienicznym nasączonym alkoholem izopropylowym, a jeżeli takiego nie masz to np. nasączonym w wódce lub denaturacie. Zamontuj sam moduł 8GB w laptopie i sprawdź czy komputer wystartuje. Jeżeli tak to pozostaje jeszcze wykonać dla pewności test pamięci RAM np. programem Memtest86+.