Problem z dokręceniem śrubki karty graficznej do obudowy

Witam mam taki problem gdy próbuje wkręcić  kartę graficzną do obudowy to śrubka kreci sie dookoła, wymieniałem śrubkę i nadal nie chce sie dokręcić.Zauważyłem ze gwint  mi sie wyrobil w obudowie  co moge z tym zrobić ?

post-204266-0-09671000-1429270839_thumb.

Zastosować inny rozmiar śrubki po wcześniejszym nagwintowaniu  lub zastosować odpowiedni blachowkręt.

bo inaczej nie da sie tego naprawic jedynia nowa obudowa :confused:

ta karta ma dwa wejscia do wkrecenia wiec narazie na jednej śróbce sie trzymie MSI r9 280x 3gb

 

No to w sumie wystarczy, jak druga trzyma dobrze - ale lepiej jak by były dwie.

Na zdjęciu guzik widać!

W czym ten gwint jest wyrobiony (plastik, aluminium, stal)?

 

Nie można od spodu dać nakrętki?

taka karta a co za obudowa:) w 15 letnich obudowach czasami zdarzały się takie rzeczy:)

 

mając taki problem przyważnie pomagała nakretka od drugiej strony czy jak to nazwać wtedy sróbkę można było przykrecić. szkoda że na tym zdjeciu nic nie widać;p

Odrobinę większy rozmiar śrubki całkowicie załatwi sprawę. Trzeba jednak pamiętać, że obudowy są na ogół z miękkiej blachy, co oznacza słabe gwinty więc wielokrotne wkręcanie (zwłaszcza takie mocniejsze, trochę na siłę) i wykręcanie za bardzo im nie służy.

Wiertełko 3.5mm i rzeźbisz sobie pod nową śrubkę tuż obok.Chyba że nie trzymałeś nigdy w ręku wkrętarki :wink: