Problem z dołożeniem kości RAM

Witam, mam pewien problem z dołożeniem kości ram. Obecnie posiadam pamięć dual Channel 2x 8gb 3200 i dokupiłem 2 kosci extra o takich samych parametrach. Niestety po instalacji komputer mi się resetuje i nie mogę nawet wejść do biosu. Po demontażu nowych, działając tylko na starych wszystko jest w porządku. Co może być tego przyczyną?

Mój sprzęt to:
Asus rog strix z390 e, i7 9700kf, rtx 2070super, 600w zasilacz CM oraz 16gb ram(2x8 3200hz)

To, że należy kupować kości w kompletach. Dokładanie tak się często kończy. Niektóre płyty nie obsługują też 4 kości przy jakimś tam taktowaniu.

Jeśli timingi się zgadzają nie powinno być problemów. U mnie mam obsadzone 4 sloty z czego tylko para jest tego samego producenta (a jedna ma mniejsze CL). Zresztą ten Asus łyka szybsze RAMy. . Piszesz o siakiś kościach a jedyny parametr który podajesz to te 3200Mhz. Czyli szukaj pomocy u jasnowidza. Próbowałeś odpalać kompa na tylko tych na nowo zakupionych? Przed zakupem sprawdzałeś na stronie Asusa listę kompatybilnych kości?

Nie prawda. Często po prostu nie działają, mimo, że są takie same i mają teoretycznie takie same parametry. Wiele razy kupowałem identyczną kość, o takich samych parametrach a jednak w dualu się wywalało. Ba, bywa, że sparowane nie działają.

Jest jeszcze jedna sprawa, może jedne kości są niskonapięciowe, a drugie nie?

Stare(działające kości to Geil Super Luce RGB Sync 8 GB 3200 MHz DDR4) natomiast te nowe GEIL EVO SPEAR Series 16GB (8GB*2) DDR4 PC4-25600 3200MHz. Nie mam pojęcia czy one ze sobą kolidują. Po za tym gdybym znał przyczynę nie szukałbym odpowiedzi na forum. Z góry dzięki za opinie, sprawdzę wolne sloty przy pomocy starej pamięci oraz mowę kości w obiegu bez starych

Modele różnią się tym czy były przeznaczone dla Intela czy AMD, certyfikowaną współpracą z konkretnymi płytami głównymi, czasami dostępu, szybkością pracy i napięciem zasilania. Dokupiłeś kości tylko na podstawie jednego z tych pięciu parametrów, pozostałe się różnią i to nie zadziała. Lista kości które są opisane jako „Geil Super Luce RGB Sync” liczy pięć stron, do pobrania ze strony producenta jako specyfikacja. GEIL

Wyżej już dostałeś radę, sprzedaj wszystko kup nowy komplet.

Dzięki za porady, już biorę się za przygotowanie zwrotu :wink:

Spo rozumiem na jakichś padakach ale płyta w tym przypadku bynajmniej nie z niskiej półki. Oczywiście Masz rację że zdarza się by RAMy które teoretycznie powinny hulać robią problemy, ale nie nazwałbym takich przypadków CZĘSTYMI. U mnie według tego nic nie powinno działać bo cztery sloty obsadzone, trzy kości innych producentów, jedna z niższym CL i timingami, dodatkowo OC a działa, był problem z wywalaniem błędu ale pomogła zamiana slotów.

Częste to dla mnie są wtedy, gdy spotykam się z takim problemem przynajmniej raz w tygodniu.