Problem z domeną albo i nie :)

Witam…nie usuwajcie tego postu od razu.

Czytałem wiele podobnych tematów na forum i niestety, ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.

A moje pytanie dotyczy czegoś takiego:

otóż zakupiłem domenę, zaparkowałem ją i o dziwo wpisując adres mojej strony otwiera się ona ale tylko w IE i w FF, natomiast w Operze jej nie otworzę (bezpośrednio nie otwiera strony głównej forum, tylko najpierw stronkę z falderami skryptów by przemo). Jak to zmienić, bo ja nie moge znaleść na to lekarstwa.

A poza tym, to po wpisaniu np w IE adresu forum, wyskakuje mi adres: http://www.nazwa_forum.com/by%przemo

i co z tym mozna także zrbić?

Gdzie kupiłeś domenę?

W jakim katalogu znajduje się forum?

Czy domenę zaparkowałeś dla katalogu głównego czy ogólnie?

w superhost, tam gdzie serwer

w katalogu by przemo

na to nie bardzo wiem jak odpowiedzieć, ewentualnie podpowiedz jak to sprawdzić

Jak parkowałeś domenę, to wpisywałeś jakieś dodatkowe nazwy folderów z serwera?

Jeśli to nie będzie kolidować z niczym, wrzuć wszystko do głównego katalogu serwera (nie zapomnij przemedytować config!), zaoszczędzisz sobie masę roboty.

Masz też inne wyjście: w opcjach parkowania domeny wpisz, aby domena wskazywała folder by przemo.

Tak w ogóle, to wiesz, że nie stosuje się spacji w nazwach?

Wiem że nie stosuje się w www spacji tylko nie dopilnowałem tego. Ale zrobiłem innaczej bo coś mi sie po…

Poprostu forum jeszcze nie hulało, więc usunąłem i wrzucam na nowo (wczoraj miałem kłopoty z serwerem). Więc jeśli wrzucę to najwyżej zwróce się jeszcze do Was po pomoc.

Dzieki za pomoc.

A tak apropo, to jak przekierować domenę na folder by_przemo ?

Bo jeśli chciałbym kiedyś wrzucić jeszcze jedno forum lub strone na serwer to bedzie łatwiej jak bede miał forum w by_przemo niż jak będzie luzem w public_html

W panelu administracyjnym, a konkretnie tam, gdzie parkowałeś domenę. Jest zapewne wybrany folder, któy ma być przez nią wskazywany

Wartość domyślna to będzie zapewne /

Ty zmień to na /by_przemo/

Jaki to panel administracyjny? cPanel?

tak to jest cPanel

To masz tam opcję wskazania folderu (w opcjach zaparkowanej domeny).

Mówię z pamięci, dokładnie nie podam, bo obecnie nie mam żadnego konta z cPanelem :wink:

ok…zarzuce dzisiaj nowe forum i zlukam