Problem z domyślnym odtwarzaczem plików video

Mam niecodzienny problem z odtwarzaczem plików video, otóż dzieje się to od czasu jak zainstalowałem pakiet Nokia PC Suite. Wcześniej pliki video otwierały mi się w Windows Media Player, albo All Player, bądź też w jakimś innym programie, ale miałem wtedy możliwość zmiany, teraz tej możliwości nie mam. Jak klikam prawym klawiszem na plik video, to znikła mi opcja jaka była wcześniej ‘‘otwórz za pomocą…’’ Dlaczego tak jest ?? Jak to zmienić ?? Pozdrawiam

Wejdź we właściwości pliku i powiedz jaki to plik.

Każdy jeden plik video…

Otwórz dowolny folder, wejdź w Narzędzia -> Opcje folderów -> Typy plików. Na ukazanej liście odszukaj typy plików, które Ci interesują i określ jakim programem mają być otwierane.

Wejdź w program , którym chcesz odtwarzacz pliki i skojarz dane pliki w opcjach programu.

Narzędzia -> Opcje folderów -> Typy plików niestety zrobiłem co napisałeś, ale nie mam tam opcji ‘‘Typy plików’’

Jaki masz system? Jesteś zalogowany jako administrator?

Zawsze też możesz powiązać dany program z konkretnym rozszerzeniem tak jak to już napisał kolega wyżej. Po wejściu w ustawienia Allplayera masz zakładkę formaty plików, stamtąd wybierz jakie pliki mają być kojarzone z tym programem.

Możesz też przeinstalować PC Suite tylko teraz jak będziesz instalował to uważniej i odhacz opcję, żeby nie kojarzył ze sobą plików multimedialnych.

Odhaczyłem opcje w Pc Suite, system mam Viste, nie do końca rozumiem pytanie czy jestem administratorem?? Administratorem ale czego?? W All Player też zmieniłem kojarzenie plików i nic z tego

Widocznie w Viscie nie ma tej zakładki “Typy plików” w miejscu, o którym pisałem. Sprawdź w panelu sterowania, wejdź Panel sterowania-> Programy domyślne i tam coś takiego powinno być.

Klikasz na plik video > właściwości > otwieranie za pomocą > np. all player

jasio96 Co Ty piszesz człowieku! !!

Poradziłeś już sobie z tym problemem?

Co do skojarzeń plików, to teraz siedzę przed Vistę i skojarzenia plików ustawia się tu tak: Panel sterowania -> Programy domyślne -> i tam jest zakładka Skojarz typ pliku lub protokół z programem. Tam jest lista różnych plików, które możesz skojarzyć z danym programem.

Już jest wszystko oki, w AllPlayer udało się to zmienić, czego wcześniej nie mogłem zrobić. Pozdrawiam i dzięki:)