Problem z dosboxem i dos navigatorem

Witam,
Zainstalowałem dosboxa i pobrałem starą grę ski jumb. Zrobiłem jak jest na video. Ale błąd jest w załadowaniu dos navigatorem. Folder na stare gry mam na c:\oldgame a dos navigator w DN i uruchamiając nic nie działania w ustawieniach mam napisane C:DN\DN i nic, lipa. Jest jakiś dobry emulator?

Spróbuj użyć Norton Commandera lub wpisuj ręcznie.

Podejrzewam, że będzie tak samo jak z dos navigatorem. A szukam emulatora, gdzie po załadowaniu gier, wyświetli się menu gier.

Ktoś by Ci prędzej pomógł, jak byś załączył konfigurację Dosboxa oraz zrzuty ekranów z tego co robisz i nie działa.

Generalnie nie bawię się w tego typu emulatory, które przeważnie nie zawsze dobrze działają. Wolę na starym kompie odpalać gry i mam laptopa. Ale szwagier chce na swoim mieć taki emulator.
Jeszcze raz napiszę co robiłem.
Po zainstalowaniu DOSBOXA, utworzyłem folder o nazwie Oldgame. W opcjach autostartu wpisałem w notatniku wpisałem:
MOUNT C C:\Oldgame
C:
i po uruchomieniu DOSBOX wszystko było ok, ale w poradniku na filmie pisało, że po pobraniu dos navigatora, trzeba przenieść na c i wpisać
C: DN\DN i tak zrobiłem, ale dos navigator nie działa.

Spróbowałem na Win7 i już działa;)

Jakim wideo?
A nie możesz po prostu odpalić gier z dosboxa? po co ten dos navigator?
jeżeli chodzi o dsj to sam czasem na dosboxie odpalam

Ok doczytałem zedytowany fragment, że Ci się udało.

Jak w wyszukiwarce google wpiszesz ski jump 2, to wejdziesz w grę, gdzie odwołują się też do video w celu skonfigurowania.

A dsj jakoś nie chce działać. Uruchamia się gra, ale skoczek stoi. Zawsze było tak, że lewym przyciskiem myszy klikałem i startował, tu stoi.

Ctrl + F12 dla zwiększenia liczby cykli w dosboxie

klikasz kilka razy aż gra będzie płynna :slight_smile:
około ~120 000 cykli powinno być ok dla dsj

Super dzięki. Spróbuje w wolnym czasie.
Jeszcze szukam River Raid i Boulder Dash na dosBox, bo co znalazłem to tylko plansze się uruchamiają i nic więcej.