Problem z dostępem do danych po wykonaniu komendy xcopy

Witam,

wczoraj niestety padł mi system (miałem zainstalowaną 8 z upgradem do 8.1). Niestety żadne sposoby włączenia systemu nie powiodły się dlatego postanowiłem zainstalować od nowa system. Akurat miałem płytkę z windowsem 8.1 pro. Zobaczyłem, że jest możliwość wejścia do wiersza poleceń dlatego spróbowałem skopiować wszystkie dane z pulpitu. Użyłem dokładnie takiej komendy:

c:\Users\xxx\desKtop e: /O /X /E /H /K

Ucieszony zainstalowałem nowy system już z ww płyty. Po ukończeniu instalacji chciałem sprawdzić czy nie pomyliłem się w wyborze partycji. Niestety ku mojemu zdziwieniu dysk na który kopiowałem (e) nie ma przydzielonej wielkości ani nie da się na niego dostać. Pojawia się komunikat “Odmowa dostępu”. Załamany, uruchomiłem jeszcze raz instalator i wszedłem do CMD, żeby sprawdzić czy przez to da się wejść na dysk i okazało się, że tak. Dane są dostępne wszystko widać. Kolejnymi próbami ratowania danych było stworzenie na dysku D katalogu “dysk” i próba przeniesienia plików z dysku E na dysk D:/dysk również za pomocą komendy xcopy (tylko z innymi parametrami). Przeniosłem część plików i uruchomiłem system. Niestety znów pojawił się problem, bo nowo utworzony katalog “Zniknął” z dysku i go nie widać ;/. Znów powrót do cmd komenda dir też go nie ma… Potem próbowałem potem przenieść jeden folder do nowego katalogu(d:/cos) i się udało, i dane można było otworzyć. Użyłem tym razem parametrów K i chyba H. Kolejna próba kopiowania wszystkich danych z E niestety również nic nie dała;/. Stworzyłem katalog D:/cos/test i użyłem komendy e: d:\cos\test /H /K. Pliki przenosiły się więc poszedłem spać. Gdy się obudziłem było już po wszystkiemu tylko, że niestety katalog “Test” nie jest widoczny po wpisaniu komendy dir, (byłem na d:/cos/) natomiast po wpisaniu cd test mogłem wejść do katalogu i zobaczyć wszystkie pliki, które skopiowałem. 

Czy da mi ktoś z Was jakąś rade co zrobić by odzyskać te dane czy zostaje mi po prostu format obu dysków (E ze względu na całkowity brak dostępu, a D z powodu niewidocznych folderów)? Z góry dziękuje.

 

Pozdro

A czy ten folder nie ma atrybutu że jest ukryty?

 

Pod systemem nie sprawdzałem jeszcze, bo część kopiowania skończyłem przed 2 w nocy i nie uruchamiałem systemu, ale będąc na dysku (w oknie CMD), gdzie te foldery były komenda dir nie widziała ich. Dodatkowo czy xcopy mogło by nadać samo z siebie takie atrybuty w momencie gdy zostały przekopiowane do folderu pliki?

 

Głównym problem jest ten dysk, na który pierwotnie kopiowałem. Z tego co widziałem, mogły się wysypać uprawnienia i sugerowane jest weryfikacja zabezpieczeń. Jak wrócę do domu to to sprawdzę, ale czy to pomoże? 

Kiedyś miałem ten sam problem, ale udało mi się go naprawić poprzez odzyskanie partycji.

Najpierw odzyskałem najważniejsze pliki za pomocą “TestDisk” (nie pamiętam dokładnie nazwy), a potem partycje za pomocą “EASEUS Partition Recovery”.

Musisz wiedzieć że możesz też te pliki utracić, ale w moim przypadku nie było problemu.