Problem z dostępem do folderu

Witam, przekopałem sporo for dyskusyjnych i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Trafił mi się stary dysk mojej narzeczonej na którym miała zdjęcia (wartość sentymentalna). Problem jest taki, że dysk kiladziesiąt Badsectorow (sprawdzone na MMHD) i system xp już na nim nie wystartował. Podłączyłem go do mojego komputera z win7 ale problem pojawil się z uprawnieniami do katalogu. WG win7 katalog nie posiadał, żadnego właściciela, gdy nadałem mu właścicila i sie do niego dostałem katalog jest pusty. I teraz ważne pytanie czy jest taka możliwość ze te pliki poprostu wyparowały? A jeszcze dodam, że linux mint odpalony z live cd też nie widzi tych zdjęć które teoretycznie powinny się tam znajdować.

Trzeba by jak najszybciej zrobić kopię posekwestrowaną dysku i z niej odzyskiwać pewnie co się da.

kopie posektorową zrobiłem w drugiej kolejności zaraz po skanowaniu MMHD. udało mi się odzyskać część zdjęć za pomocą DMDE, lecz zastanawia mnie jeden fakt dlaczego program nie odbudował struktury katalogów. Jedyne pliki jakie udało mi się wyciągnąć pochodziły z RAW.

Może, żeby zobrazować nieco. Wyobraź sobie “bazę danych”, która trzyma informacje typu nazwa pliku/katalogu, lokalizacja pliku/katalogu itd. z odnośnikami do fizycznie zapisanych danych.
Uszkodzi się “baza danych”, więc zostają Ci tylko same dane bez informacji, które były przechowywane w “bazie danych”.
To w ogromnym uproszczeniu się właśnie dzieje w systemie plików z którego odzyskiwałeś dane, więc program jest wstanie tylko odzyskać dane i wrzucić je do jednego “wora”.

1 polubienie