Problem z dostępem do Internetu


(Abolek) #1

Problem z dostępem do Internetu

po włączeniu laptopa z Vistą internet chodzi może z 7 minut a potem już nie mogę nawiązać żadnego połączenia z jakimkolwiek serwerem. Poczta działa, Skype działa, radio działa. Tylko Opera i każda inna przeglądarka przestaje działać po ok 5-7 minutach. Co robić?

Podejrzewam, że to chyba z mojej winy bo zainstalowałem ZoneAlarm, i może coś pokręciłem w ustawieniach albo został źle usunięty (zresztą z instalacją też były problemy. Po wyczyszczeniu rejestru wszystkimi dostępnymi czyścicielami a także po ręcznym usunięciu wpisów w rejestrze przy pomocy programu RegistrySeeker po każdym uruchomieniu komputera te wpisy znowu pojawiają się w rejestrze. Co robić, poradź, masz jakiś pomysł? Będę zobowiązany :slight_smile: Sprawdziłem też, że nie mam w nim żadnych wirusów ani innych szkodników. Wielokrotnie sprawdzałem.


(Dariusz) #2

Wywal ZoneAlarm , Vista ma Windows Defender oraz własną zaporę, to całkowicie wystarczy.

Zainstaluj jeszcze antywirusa tj. avast! i tyle.


(Kolmar) #3

1) Start -> Uruchom -> cmd

ipconfig /flushdns

2) Zmień domyślne DNS-y na OpenDNSy - http://pl.wikipedia.org/wiki/OpenDNS3) Przeprowadź diagnostykę sieci Start -> Uruchom ->cmd

netdiag

lub

netsh diag gui

(Abolek) #4

sorry, zielony jestem, dostałem od systemu odpowiedź, żę muszę podnieść uprawnienia, domyślam się że wiem o co chodzi, ale jak to zrobić?