Problem z dostępem do internetu

Witam mam pytanie mam modem z UPC i jak dziś włączyłam komputer to prędkość internetu była bardzo wolna a po pewnej chwili znikł zasięg internetu a w centrum sieci i udostępnienia wyskoczyła sieć niezidentyfikowana. Zadzwoniłam do UPC i powiedzieli że z modemem jest wszystko w porządku i że musi być coś z komputerem więc odinstalowałam i zainstalowałam od nowa sterowniki karty sieciowej i włączyłam ponownie komputer, niestety nie pomogło więc przepięłam kabel z płyty sieciowej do płyty zintegrowanej i włączyłam ponownie komputer i internet zaskoczył czy to znaczy że karta sieciowa jest zepsuta? Internet na WiFi działał na laptopie i smartphonie wtedy kiedy nie było go na komputerze ale na komputerze nie, Windows mam Windows 7 Home Premium 64Bit. Modem z UPC technicolor a internet do komputera jest podłączony za pomocą kabla. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź. 

W komputerze masz 2 karty sieciowe?

Pokaż zrzut ekranu z menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią karty sieciowe.

Odłącz na parę minut modem od prądu i zobacz czy coś się poprawi. Niekiedy ISP wprowadza jakieś zmiany w sieci i trzeba na nowo zsynchronizować modem. Miałem kiedyś podobną sytuację. Jak nie pomoże, zresetuj stos TCP/IP poniższymi poleceniami w wierszu poleceń, bo przeinsatalowanie sterowników często nie pomaga.

netsh int ip reset
netsh winsock reset

Po wykonaniu tych poleceń, uruchom ponownie komputer.

roobal chyba miałeś racje ponieważ zawsze wyłączam komputer wraz modemem,drukarką itp. z gniazdka na noc(w obawie przed spaleniem od burzy bo zdarzały się takie przypadki u mnie w bloku) i dziś włączyłam komputer przeczytałam odpowiedzi i po prostu wyłączyłam kabel z płyty głównej a włączyłam na kartę sieciową i internet śmiga. Wczoraj często resetowałam modem ale niestety nie na kilka minut wyłączenie na 10-30 sek. Widocznie tak jak napisałeś potrzebował odpoczynku od prądu na kilka minut. Jeszcze raz dzięki za pomoc i odpowiedzi.