Problem z dostępem do internetu

(Karolwojtek) #1

Witam mam pytanie mam modem z UPC i jak dziś włączyłam komputer to prędkość internetu była bardzo wolna a po pewnej chwili znikł zasięg internetu a w centrum sieci i udostępnienia wyskoczyła sieć niezidentyfikowana. Zadzwoniłam do UPC i powiedzieli że z modemem jest wszystko w porządku i że musi być coś z komputerem więc odinstalowałam i zainstalowałam od nowa sterowniki karty sieciowej i włączyłam ponownie komputer, niestety nie pomogło więc przepięłam kabel z płyty sieciowej do płyty zintegrowanej i włączyłam ponownie komputer i internet zaskoczył czy to znaczy że karta sieciowa jest zepsuta? Internet na WiFi działał na laptopie i smartphonie wtedy kiedy nie było go na komputerze ale na komputerze nie, Windows mam Windows 7 Home Premium 64Bit. Modem z UPC technicolor a internet do komputera jest podłączony za pomocą kabla. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź. 

(Longhorn2009) #2

W komputerze masz 2 karty sieciowe?

Pokaż zrzut ekranu z menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią karty sieciowe.

(roobal) #3

Odłącz na parę minut modem od prądu i zobacz czy coś się poprawi. Niekiedy ISP wprowadza jakieś zmiany w sieci i trzeba na nowo zsynchronizować modem. Miałem kiedyś podobną sytuację. Jak nie pomoże, zresetuj stos TCP/IP poniższymi poleceniami w wierszu poleceń, bo przeinsatalowanie sterowników często nie pomaga.

netsh int ip reset
netsh winsock reset

Po wykonaniu tych poleceń, uruchom ponownie komputer.

(Karolwojtek) #4

roobal chyba miałeś racje ponieważ zawsze wyłączam komputer wraz modemem,drukarką itp. z gniazdka na noc(w obawie przed spaleniem od burzy bo zdarzały się takie przypadki u mnie w bloku) i dziś włączyłam komputer przeczytałam odpowiedzi i po prostu wyłączyłam kabel z płyty głównej a włączyłam na kartę sieciową i internet śmiga. Wczoraj często resetowałam modem ale niestety nie na kilka minut wyłączenie na 10-30 sek. Widocznie tak jak napisałeś potrzebował odpoczynku od prądu na kilka minut. Jeszcze raz dzięki za pomoc i odpowiedzi.