Problem z dostępem do pulpitu, nie można wybrać uzytkownika

Witam, 

Niestety pojawił się na moim laptopie sony vaio, problem. Po uruchomieniu (po raz pierwszy tak się stało) Nie można było wybrać użytkownika ani nie ma żadnych innych przycisków, jest tylko myszka (która działa) i pozostaje tylko restart. Stwierdziłem , że wejdę w tryb awaryjny, niestety gdy wchodzę w niego- nie ważne czy w zwykły czy z konsolą itp. wyskakuje bluescreen po czym laptop się restartuje. Próbowałem naprawić to płytką windows’a, poprzez “Naprawę systemu” wtedy dzieje się sytuacja podobna do pierwszej tzn po wybraniu języka nie ma żadnego wyboru , jest sama myszka. Próba “zainstalowania systemu” kończy się na haśle “Instalator rozpoczyna pracę…” i tyle. Aha dodam, że próbowałem również poprzez “ASSIST” od Sony ale tam poprzestaje także na próbie załadowania i koniec. 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu i pozdrawiam

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Możliwości widzę dwie: albo dysk się posypał albo pamięć. Stawiam na dysk. Zobacz czy da się uruchomić laptopa przy pomocy dystrybucji Live Linuxa.

Uruchamiałem już linuxa z live cd żeby zgrać ważne pliki, wszystko odbyło się bezproblemowo

Zgrywałeś własne pliki - nie systemowe. Jeśli uszkodzenie znajduje się w obszarze systemu, to dobrze byłoby uruchomić chkdsk, ale piszesz że do konsoli nie możesz się dostać nawet w trybie awaryjnym… Co więcej instalator również się poddaje. Możesz sprawdzić stan dysku z poziomu Linuxa, - tu masz przykładowe polecenia: http://www.binarytides.com/linux-command-check-disk-partitions/

Hmmm… zrobiłem to przy pomocy GSmartControl. Patrząc w zakładkę “Atrybuty” Podświetlają się na czerwono dwie wartości, zgodnie ze znalezionymi przeze mnie “wyjaśnieniami” to:

197 - C5 -  Current Pending Sector Count  - Ilość sektorów czekających na realokację, lub też inaczej ilość niestabilnych sektorów. Sektor jest oznaczany jako niestabilny, jeśli nie uda się odczytać z niego danych. Jeśli nie powiedzie się również próba zapisu w tym sektorze, to sektor zostaje realokowany. Nieprzetworzona wartość jest zwiększana, gdy jakiś sektor zostanie oznaczony jako niestabilny, a zmniejszana, gdy niestabilny sektor zostanie remapowany, lub też, gdy zostanie uznany za sprawny.

198 - C6 -  Uncorrectable Sector Count/Offline scan UNC sectors  - Ilość niekorygowalnych błędów. Nieprzetworzona wartość tego atrybutu wskazuje łączną ilość błędów, które wystąpiły podaczas odczytu/zapisu sektora, a nie mogą być skorygowane. Wzrost wartości tego atrybutu oznacza problemy z powierzchnią dysku lub problemy z podsystemem mechanicznym dysku. 

 

zwłaszcza z tego ostatniego mam rozumieć, że winny tej sytuacji jest dysk? 

Gdy próbowałem zrobić tym test, po chwili kończyło test z info “Completed with read failure”

 

Tak więc dysk się posypał.

Ok, więc rozumiem , że problem można uznać za rozwiązany, dzięki wielkie za pomoc!