Problem z dostępem do zasobów innego komputera w sieci

Mam problem z dostępem do udostępnionego folderu na innym komputerze w sieci. Oba komputery pracują w tej samej domenie, pingują się i ogólnie jest komunikacja pomiędzy nimi. Jeśli chodzi o uprawnienia to do tego folderu jest przyznany pełny dostęp, nie ma żadnych reguł na użytkowników w zakładce “Zabezpieczenia”. Nie ma zainstalowanego żadnego firewalla, jest ZAZNACZONA opcja “Udostępnianie plików i drukarek” i ODZNACZONA"Użyj prostego udostępniania plików".

W otoczeniu sieciowym dam radę wejść na ten komputer, mogę też przeglądnąć foldery “zaplanowane zadania” i “drukarki” ale jak utworzę folder i chce go udostępnić, to przy próbie wejścia na niego pojawia mi się następujący komunikat:

… nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.

Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Skoro masz odznaczone uzyćie prostego udostępniania plików to może zaglądnij jakie prawa ten folder ma nadane, a jakie mają prawa inne foldery.

Pomyliłeś się z grupą roboczą czy ustawiłeś celowo ? jeżeli Ci nie trzeba członkostwa w domenie(np. komputery w pracy/szkole) to może warto zmienić na grupę roboczą.

Jeśli chodzi o uprawnienia to są one ustawione na pełny dostęp. A komputery pracują w domenie dlatego, że są to maszyny w sieci firmowej.

A może te pliki są kontrolowane przez serwer albo na nim przechowywane(dokładnie nie wiem jak to robi bo dopiero takie rzeczy będę poznawał jak będę miał większy dostęp w pracowniach w szkole). Ale jednak mi się wydaje, że to albo serwer przyznaje ostateczne prawa, albo to na nim są te pliki trzymane(tak w szkole akurat jest, że niektóre są na serwerze).

Jak nikt inny nic innego nie wymyśli to jeżeli to nie jest nic nie zakazanego czy jak to tam się zwało oglądanie sobie Internetu w pracy zamiast pracować to pogadaj może z administratorem sieci.