Problem z Dreamweaver MX

Witam.

Stworzyłem sobie layout w PS na stronę “www”. Teraz muszę w programie dreamweaver zrobić szablon aby odpowiadał danym elementom. Po prostu dajmy na to że na stronie jest jakiś prostokąt i muszę go obrysować aby w to miejsce wstawić jakiś element, np. obrazek, lub baner. Jak to zrobić?

Proszę o pomoc…

napisz proszę jeszcze raz …

lay pocięty ;>

Trzeba mi stworzyć szablon na podstawie tego laya:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bae … a7115.html

Lay nie jest pocięty

Otworz plik w photoshopie wcisnij K i mozesz go pociac w photoshopie jak Ci pasuje. Program to zapisze to do pliku html wszystko ladnie pociete. Z menu File wybierz Save for Web

No OK, pociąłem dziada :wink:

No ale otwieram ten plik html w dreamwerze no i pocięte kawałki są zaznaczone jako odrębne obrazki, a jak na pocięty element wstawić np tabele czy tekst?

EDIT

Już mam :slight_smile:

Po prostu na danym obiekcie rysuję sobie warstwę, i tam wstawiam co mi pasuje. Dobry to sposób?

I jeszcze jedno zapytanie: Jak zmniejszyć interlinię w Dreamweaverze?

ustaw obrazek jako tło …

zły sposób bo … pozycja warstwy jest ściśle określona i jak ktoś będzie miał inna rozdzielczość to warstwa mu się przesunie … i np zamiast być na środku to będzie bardziej po lewej stronie w przypadku panoramy :stuck_out_tongue:

OK. Niech będzie :stuck_out_tongue:

Ale nie wiem czy z tymi tabelami nie będę miał problemu b je dobrze dopasować

EDIT:

A jednak mam problem :cry:

Powiem jakie kroki wykonuje:

  1. Tworze nowy dokument

  2. Wstawiam tabele o rozmiarze takim jaki ma mieć strona i żeby zgadzał się z layoutem

  3. Następnie jako tło tej tabeli wstawiam laya

  4. Wstawiam drugą tabelę wewnątrz głównej i nie mogę jej przesunąć w dowolne miejsce by zgadzała się z danym elementem bo ona od razu “przykleja” się do krawędzi sąsiedniej tabeli.

I tu moje pytanie: Czy można przesuwać tabelę w dowolne miejsce na stronie? Jeśli tak to jak to zrobić. Bardzo prosze o pomoc bo mnie to już mocno denwerwuje :evil: