Problem z drugim dyskiem

Mam problem, chcę zmienić stary dysk na nowy. Podłączyłam nówkę sztukę i zainstalowałam Windows’a. Gdy włączam komp za każdym razem muszę wybrać system operacyjny. Przekopiowałam sobie pliki i foldery ze starego dysku na nowy i wszystko jest oki, ale jak odłączam stary dysk, włączam komp to nie chce się ładować Windows. Mam komunikat DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. To samo się wyświetla jak podpinam nowy dysk w miejsce starego. Dodam że w BIOS-ie widoczny jest ten nowy dysk. Nie preszkadzało by mi to bardzo, ale stary dysk piszczy i chciałabym pozbyć się wybierania za każdym razem po włączenia komp systemu operacyjnego. Plissss o pomoc, dzięki za jakąkolwiek odpowiedź…

w jaki sposób są dyski podłączone do płyty głównej?

zworki jak ustawione?

jakie to dyski?

rozumiem że windowsa instalujesz na czysty nowy dysk a później kopiujesz osobiste dane?

jak jest kolejnośc bootowania ustawiona w biosie?

Masz inny system np. Linux czy na nowym na windowsa i na starym windowsa ?

Sorki, ale nie wiem co to “zworki” a oba dyski są podłączone taśmą taką szeroką płaską. Na końcu stary dysk a po środku tej taśmy nowy. Na obu mam Windows. Swoje dane kopiowałam na nowy dysk ładując Windows na starym dysku. I w zasadzie wszystko jest oki. Mogę wybierać który system ma się ładować i gdy pracuję na nowym dysku nic “dziwnego” się nie dzieje. Tylko nie chcę mieć starego dysku bo piszczy i buczy.

Nie wiem co to “bootowanie”, ale w BIOS-ie jako pierwszy zaznaczony jest stary dysk ( SAMSUNG ), a drugi, nowy to WESTERN DIGITAL i jest zaznaczony poniżej. Jak podpinam dyski odwrotnie do tej szarej płaskiej taśmy to w BIOS-ie też są zmiany w kolejności, ale własnie wtedy przed “ładowaniem” Windowsa mam ten komunikat DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

Mam taki uproszczony poradnik kożystania z BIOS-u Award i wszelkie zmiany robię z jego pomocą. Nie wiem czy dobrze odpowiedziałam na Twoje pytania, ale starałam się heh. Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam…