Problem z drugim kompem

Czy może ktoś mi pomóc w połączeniu drugiego komputera.Nie mam połączenia z drugą jednostką.

Prosił bym o jak najszybszą odpowiedź bo to dla dzieci komp więc chcą jak najszybciej internet.

Wcale im się nie dziwię.

Pomocy ![-o<

Czy jest ktoś na tyle miły żeby odpowiedzieć na to nurtujące mnie pytanie?

żeby polaczyc 2 komputery do tej samej sieci z tego samego kabla to potrzebny jest switch

Do połączenia potrzebujesz skrosowanego kabla RJ-45 o długości wg wymagań. Podłaczasz do kompow(do ich kart sieciowych). Następnie konfigurujesz kompy tak, aby ten, który ma już internet miał na tej karcie sieciowej, do której podłaczyłeś kabelek, IP np. 192.168.0.1, na drugim zaś kompie zaznaczasz, aby sam je pobierał i ot, cała filozofia. Ustaw jeszcze sobie na dwoch komputerach tę samą grupę roboczą.

EDIT: To rozwiązanie wymaga jednak użycia dodatkowej karty sieciowej w komputerze, do którego podłączony jest już internet. To rozwiązanie ma również wadę w postaci takiej, że aby na drugim kompie był internet, to główny komputer mysi być cały czas włączony. Można wyeliminować ten problem stosując router.

Pewnie dla ludka co się zna to nic ale dla laika to wielka droga.

Można tak troche dokładniej gdzie co i jak?

Kupujesz np. taki cuś:

http://allegro.pl/item408330009_router_ … html#photo (nie znam sie na routerach)…

Podłączasz do tego kabel od neta, i od routera ida kable do dwóch kompów które masz i tyle.

To wygląda tak nowy komp ma drugie wejście sieciowe starszego komputera.I nie chcę mi działać drugi .Chociaż są podpięte wszystkie przewody

Witam.Obejrzyj to

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Windows+XP

OTY Kosz

ten model d linka nie ma funkcji qos-ważna sprawa jak bedziesz jednocześnie korzystał z przeglądarki,programów p2p i innych.Najlepsze rozwiązanie to router z rodziny linksys WRT54GL-EU.sprawdz po forach. :slight_smile: troche tego jest.Musisz mieć sprecyzowane pyt. jak mają być podłączone kompy czy od routera kablowo albo radiowo bezprzewodowo czy mieszanie…

pozdrawiam powodzenia… :slight_smile: