Problem z drugim kontem w Mozilla Thunderbird

Witam :smiley:

Mam problem z Mozilla Thunderbird :frowning:

Moja mama ma konto na onecie (jej normalnie odbiera poczte) i ja tez a mi sie własnie wyświetla ZŁY LOGIN LUB HASŁO.Ustawinie sa dobre (tak mi się wydaje).Prosze o pomoc :slight_smile:

Jeśli masz opcje zapamiętywania hasła to sprawdź, czy na pewno program pamięta dobre (czy wpisałeś dobre). Sprawdź, czy masz protokół smtp osobny dla siebie, na swój login.

No właśnie nie wiem gdzie jest ta opcja zapamiętywania hasla :frowning:

A protokół smtp mamy taki sam bo oboje mamy poczta na onecie.

Hasła:

Narzędzia -> Opcje -> Zaawansowane -> Zachowane hasła

Jeśli przy wpisaniu hasła zaznaczyłeś opcję zapamiętaj hasło w programie możliwe, że po prostu się pomyliłeś… Najlepiej w takim razie zresetować hasła i wprowadzić je jeszcze raz.

Sprawdź jeszcze w ustawieniach konta, czy masz wpisaną dobrą nazwe użytkownika. Ja tez miałem 2 skrzynki na wp.pl, i niby ten sam protokół smtp, ale zauwaz, że masz tam taką opcję jak identyfikator użytkownika … a przecież nie macie tego samego maila (loginu)… :shock:

jeśli z hasłami nie pójdzie, spróbuj kliknąć na

Narzędzia -> Konfiguracja konta -> Serwer poczty wychodzącej

Zobacz, czy tu są wpisane dane Twoje czy mamy. Klikasz konfiguracja serwerów poczty wychodzącej i Dodaj. Teraz wpisz nazwę smtp i nazwę odpowiednią nazwę użytkownika.

Teraz mam jakby konto z moja mamą.W jednym oknie przychodzą do mnie i do mojej mamy wiadomości.a jak chce wysłac wiadmoosc to pisze:

Podczas wysyłania poczty wystąpił błąd.Odpowiedź serwera 5:71 for MAIL FROM sdress policy analysisreported: auth user ‘mója mail’ doesn’t match ‘mail from’: mojej mamy mail.Sprawdź konfiguracje kont, a następnie ponów prube.

Konta są dwa, tylko wiadomości są przechowywane w tych samych folderach. Nazywa się to Lokalne foldery. Ustawiasz to w ustawieniach kont. Stworzyłeś protokoły smtp jak mówiłem?

A jak się to robi?A jak można zrobić aby do mnie byly oddzielne wiadomości i do mojej mamy???Bo są 2 konta ale widzi mi tylko jedno :frowning: Jak mam to zrobić żeby ja bym miał oddzielne konto i maja mama.

Prosze opsać krok po kroku.Będe bardzo wdzięczny :slight_smile:

Pozdrawiam

tak można

przy zakładaniu nowego konta należy wykliknąć w oknie “serwer information” (informacje o serwerze) “Use Global Inbox” (użyj globalnej skrzynki) - wtedy automatycznie zostanie utworzony nowy folder dla tego konta

Proszę bardzo :slight_smile:

Otwierasz Mozillę Thunderbird.

  1. Gdy już sa dwa konta wprowadzone, trzeba je poukładać. W tym celu wchodzisz w ustawienia:

Narzędzia --> Konfiguracja kont

Po lewej mamy pozycję Zaawansowane i SMTP. Klikamy tam i z trzech pozycji do wyboru klikamy na Folder Odebrane dla konta tego serwera. Powiedzmy, że ta operacja była przeprowadzona dla konta mamy, więc dla Twojego zostaw Foldery lokalne.

Teraz schodzimy niżej do opcji Serwer poczty wychodzącej i niżej Konfiguracja…. Są tam dostępne serwery. Klikamy edytuj i patrzymy, jakie konto jest skonfigurowane. Gdy Twoje, zamykamy okienko i klikamy dodaj, w nazwie użytkownika wpisując nazwę mamy. Jeśli nie, odwrotnie. Później wracamy do Konfiguracji konta. Dodatkowo musisz zobaczyć, czy onet.pl wymaga bezpiecznego uwierzytelnienia. Jeśli tak, zaznaczasz kwadracik przy tej opcji. Jeśli nie - zostawiasz.

  1. Gdy zdecydujesz się na wykasowanie kont i założenie ich od nowa, to w kreatorze wpisujesz w odpowiednie rubryki co trzeba. Zatrzymujesz się dopiero przy wpisie POP3 i SMTP. Wpisujesz POP, odznaczasz Używaj globalnej skrzynki odbiorczej i ok. To samo z drugim kontem. Reszte opcji j/w.

Źle :frowning: Wyskakuje mi podczas wysyłania wiadmości to:

Podczas wysyłania poczty wystąpił błąd.Odpowiedź serwera 5:71 for MAIL FROM sdress policy analysisreported: auth user ‘mója mail’ doesn’t match ‘mail from’: mojej mamy mail.Sprawdź konfiguracje kont, a następnie ponów prube.

W takim razie wywal wszystkie konta i skonfiguruj je od nowa, jak napisałem wcześniej…