Problem z drugim monitorem

Witam, zakupiłem ostatnio laptopa, zainstalowałem swojego windowsa 8.1 i zupgradowałem go do windows 10 pro. Aktualnie używam go jako komputera stacjonarnego z podłączonym monitorem. I tutaj zaczynają się dziwne rzeczy. Przez jakiś okres czasu wszystko było ok, ale teraz sytuacja powtarza się codziennie: włączam laptopa, robię swoje rzeczy i po chwili występuje lekki spadek wydajności i problem z okienkami - niektóre nie wczytują wewnętrznych elementów - mam tylko ramkę i górny pasek, a środek jest przezroczysty. Niektóre wczytują się w całości, ale nie reagują na wprowadzane zmiany(wizualnie, “fizycznie” zmiany są wprowadzane, ale ich nie widać)

Chwilowym rozważaniem jest wciśnięcie F5 na pulpicie - wtedy aktualizuje się cały wygląd, ale nowe zmiany wymagają ponownego wciśnięcia F5.

Jednodniowym rozwiązaniem jest wyjęcie i ponowne włożenie kabla od monitora(dsub). Takie rozwiązanie pozwala na bezproblemowe działanie do czasu ponownego włączenia komputera.

Ja jednak wolałbym jakieś rozwiązanie permanentne. Ktoś coś?

Zacznij od pobrania najnowszych sterowniki graficzne ze strony producenta.

Według oprogramowania od Intela sterowniki są aktualne.

A na stronie producenta karty? Jaki to laptop?

ASUS VivoBook 15 R542UA
Karta to integra Intel HD 620

Ja osobiście nie mam specjalnie miłych doświadczeń z upgredem. Zawsze czysta instalacja windows 10 działała o niebo lepiej. Jest możliwość wgrania czystej wersji? Oczywiście zalecam dwa testy.

  1. Z inny monitorem
  2. Z innym kablem