Problem z drugim monitorem

Witam! Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem drugiego monitora. W związku z tym, pożyczyłem takowy od mojego brata aby zobaczyć czy będzie działał na moim komputerze. Jednakże, po podłączeniu drugiego monitora do wejścia HDMI podłączonego do płyty głównej i włączeniu komputera monitor nie działał. Mój monitor podstawowy działał, jednak jego port HDMI jest w karcie graficznej, NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB. Procesor to Intel Core i5, a oba monitory są marki Samsung. Gdy zamieniłem kable monitorów, tzn. monitor drugi podłączyłem do karty graficznej a podstawowy do płyty głównej, działał jedynie drugi. Na pewno wiem, że sterowniki karty graficznej są aktualne, jednak z płytą nie jestem pewny.
Mam nadzieję, że ktoś zna rozwiązanie! Będę bardzo wdzięczny.

Hmm, w sumie ciekawy temat, ale zawsze podłączam wszystkie monitory pod jedną grafikę, albo dedykowaną albo integre.

Problem w tym, że mam tylko jedno wejście HDMI pod grafike.

To pod inne złącze, nie tylko hdmi tam masz.

Generalnie jest w BIOSie specjalna opcja do przestawienia, żeby takie coś działało.
Zajrzyj do instrukcji płyty głównej. O ile i5 to nie jakaś wersja F.

Musisz podpiąc oba monitory do jednego źródła (grafiki). Jeśli nie masz więcej złącz HDMI, to zastosuj przejściówkę lub - jeśli monitor ma inne złącza - kabel np. DisplayPort.