Problem z drukarką - a dokładniej z czarnym tuszem

Nie wiem czemu drukarka mi bardzo słabo drukuje tekst w czarnym kolorze. Czy może być tego przyczyną to że na przykład jest mało tuszu czarnego czy może drukarka jest źle skonfigurowana?

Drukarka to HP Deskjet 3325. Wcześniej miałem jakąś nowszą ale poszedł zasilacz (i pewnie cała drukarka). Odinstalowałem od tamtej sterowniki i zainstalowałem od tej co teraz mam.

W kolorze drukuje normalnie. Nawet na testowej stronie (kolorowy prostokąt, krzyżyk i linia) widać że czerwony jest normalnie drukowany a czarny słabiutko.

Napisałem sobie w wordzie 5 linijek i tylko ostatnią da się po wydrukowaniu przeczytać. Pierwsze to ledwo co widać że tam jest coś wydrukowane. Tak jakby ktoś po nich korektorem przejechał :smiley:

Jeśli przydadzą się do rozwiązania testy jakie wydrukowałem to mogę cyfrówką zrobić zdjęcia wydrukowanych kartek i wrzucić (ale to jeśli znajdę siorki cyfrówkę :wink: )

PS. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi :wink:

Nie masz może ustawionego trybu pracy na bardzo szybko itp?

Ustaw na najlepsza jakość.

Ale tylko sobie z czarnym nie radi - nawet obrazek hp się wydrukował normalnie (bo był kolorowy ale czarnego tam nigdzie nie widzę).

Drukowałem strony testowe i tam też ledwo co było widać (bo czarnym pisane), ale jak na przykład wydrukowałem jedną linijkę brązowym kolorem a następną czarnym to brązowa wygląda normalnie a czarną ledwo co widać.

Muszę na jaknajszybciej sobie wydrukować PDF’a.

A można zmienić kolor w PDF’ie? (bo jeśli jakoś się da to najwyżej wydrukuje jakimś ciemnym przypominającym czarny)

Szacowany poziom tuszu wynosi prawie pełne (i kolorowego i czarnego), ale to przecież tylko “szacowany” :wink:

wyczyść kasety drukarki to powinno pomóc. ewentualnie koniec tuszu, lub po dłuższym postoju tusz zasechł

yyy Możesz jaśniej? Z drukarkami to miałem tyle do czynienia że hej :wink: (nawet ja tuszu nie wkładałem :smiley: )

start->panel sterowania->drukarki i faksy->prawy przycisk myszy na drukarce->właściwości->zakładka usługi->wyczyść kasety drukarki

Tam nie ma zakładki Usługi. Znalazlem coś podobnego gdzieś indziej:

Mam to zrobić? I co sie wtedy stanie?

różnie jest w drukarkach hp. Czyszczenie pojemników z tuszem jest podobne do czyszczenia kaset drukarki.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/fast … e=bua00226

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/fast … e=bpa00224

artykuły ze strony hp na ten temat.

Nic nie pomaga - wydrukowała się po tym czyszczeniu jakaś strona testowa i nadal czarny ledwo co widać a później są kolorowe kwadraciki i są normalnie wydrukowane.

Chyba jednak kończy się czarny tusz… :frowning:

poszukaj dokładnie w ustawieniach drukarki lub wejdz na word’a (lub inny program, który ma opcję drukowania) i tam gdzie wytbierasz jakość wydruku popatrz czy nie mam nic o czyszczeniu głowic lub dysz(u mnie właśnie tak jest).

Tak jeśli długo nie używałeś drukarki to mogły zaschnąć tusze. Jeśli tak to bedziesz musiał zainwestować w nowy tusz bądz w płyn do czyszczenia głowic.

polecam wyjąć tusz i przejechać nim po chusteczce higienicznej nawilżonej ciepłą wodą. Sprawdź w instrukcji obsługi jak go wyjąć

A tak to wygląda:

1f5a0659663d355am.jpg

Ale po co mam się męczyć jak może to być od tego że mało czarnego tuszu?

No wsumie może być kilka tego powodów, może brakować tuszu, moą być zapchne głowice…

P.S. Mam troszkę inny problem z tuszem ponieważ kolor drukuje mi na wszystkie kolory oprócz żółtego…

misiek93 skończył ci się żółty tusz bo są 3 czerwony, zielony i żółty

Nie tusz jest 100% pełny żółty jak i inne kolory