Problem z drukarką Brother DCP-7030, drukuje śmieci

Mój dziadek ma problem ze swoją już dosyć leciwą drukarką Brother DCP-7030. Każda próba wydruku z komputera wychodzi tak:

  1. Próbowaliśmy z różnych aplikacji (Word, Notatnik), w tym puste kartki
  2. Kserowanie działa prawidłowo - drukuje to co powinien
  3. Zmienialiśmy kabel USB na inny
  4. Próbowaliśmy z dwóch różnych komputerów
  5. Wymieniliśmy tusz na nowy

Ma ktoś może jakiś pomysł co może być nie tak i jak to można naprawić?

czyli jak kseruje jest ok a jak drukuje to produkuje panele drewniane?

A czy coś się stało, zanim mu się tak zrobiło? Jakaś aktualizacja systemu czy sterowników?

Jak się kseruje jest OK. Jeśli chodzi o aktualizacje nie mam pojęcia. Nie mój komputer, dziadek umie tyle co włączyć i odpalić Worda.

System to Win 8.1. Rzeczywiście może jeszcze powinienem spróbować przeinstalować sterowniki. Co nie zmienia faktu, że na innym komputerze (Windows 10), było dokładnie to samo.

Więc malware wlazło do drukarki?

Moze i tak być. Ja raczej strzelam w uszkodzenie ramu czy dysku w drukarce jezeli ma. Spróbuj przeinstalować sterowniki drukarki, jezeli o nic nie da to najpewniej najoplacalniej bedzie kupienie nowej drukarki.

Hej,

A spróbuj z jakiejkolwiek aplikacji - na przykład z czytnika plików PDF - wysłać do wydrukowania dokument, ale w ustawieniach drukowania zaawansowanych ustaw opcje wydrukuj jako obraz. Czy efekt będzie podobny? A czy w ogóle grafiki czy zdjęcia próbowałeś drukować? Efekt był taki sam?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dzięki za sugestię. Sprawdzę jak będę na miejscu. Dam znać.

Oki, może się okazać, że moduł interpretera języka w drukarce padł i stąd takie klocki. Ewentualnie pamięć buforowa dla drukarki. Przy kopii ze skanera pamięć jest wykorzystywana w mniejszym stopniu niż przy drukowaniu zewnętrznym.