Problem z drukarką Brother DCP-J552DW - Windows 10

Witam. Mam problem z połączeniem drukarki bezprzewodowo, mianowicie nie mogę połączyć się ze skanerem. Gdy konfiguruję instalację z płyty wywala mi blue screen. Jakieś porady ?

Skonfiguruj sobie opcję skanu do maila…

Witam ściągnij najnowsze oprogramowanie ze strony producenta : https://support.brother.com/g/b/downloadtop.aspx?c=pl&lang=pl&prod=dcpj552dw_eu_as

Nigdy nie instaluj z płyty bo zawsze na płycie jest nieaktualne.

Ta opcja nie działa też, dlatego o tym piszę. Przy próbie wysłania na email wyskakuje sprawdź połaczenie.
Sterowniki też instalowałem i z płyty i najnowsze i nadal to samo. Nie mogę skonfigurować połączenia bezprzewodowego w kreatorze drukarki, ale windows 10 sam znajdzie drukarkę i mam możliwość drukowania tylko.

Na płycie nawet aktualne są bo pełne sterowniki są z 2013 roku dopiero. W żaden sposób nie mogę skonfigurować połaczenia bezprzewodowego przez sterowniki do drukarki.

Czy masz pewność, że drukarka jest prawidłowo podłączona do sieci? Routera?

Odinstalowałem wszystko, sieć zresetowałem i przy próbie połaczenia windows wywala blue screena.

Zostały Ci śmieci. Wyczyść rejestr, najlepiej ręcznie, z pozostałości od Brothera. Potem restart i ponowna instalacja sterowników.

Jak mam to usunąć z rejestru kolego?

  1. Uruchamiasz program do edycji rejestru regedit.exe
  2. Otwierasz okno wyszukiwania kluczy i wpisów wciskając kombinację klawiszy Ctrl+F
  3. Wpisujesz odpowiednią frazę (w twoi wypadku brother) i Enter
  4. Usuwasz wpis związany z wyszukiwaną frazą klawiszem Delete
  5. Odświeżasz wyszukiwanie frazy wciskając F3
  6. Powtarzasz punkt 5 i usuwanie aż do zakończenia wyszukiwania.

To samo robisz dla frazy controlcenter

Oczywiście usuwanie wpisów rejestru to nie wycieranie kurzu szmatką. Bądź ostrożny i patrz co robisz, żebyś nie narobił sobie kłopotów.
Jeśli nie czujesz się na siłach poproś kogoś o pomoc.