Problem z drukarką canon i250

witam! otóż mam taki problem: wczoraj drukarka normalnie mi drukowala gdy ją dzisiaj włączyłem wyskakuje mi że jest zajęta i sie mie rusza. wiecie co może być?

Może bufor drukarki nie został zwolniony po wydruku.

Najprościej jest przeinstalować drukarkę. Jeśli to to co myślę, to powinno pomóc Jeśli coś innego i nie pomoże to pisz. :slight_smile:

Złączono Posty : 01.02.2007 (Czw) 15:46

sprawdź w aktywnym oknie drukarki czy nie zostały jakieś niewykonane zadania do wydrukowania.Jesli tak usun je ręcznie.jeśli się nie da wyłącz z prądu drukarkę i wtedy spróbuj usunąć.Powinno pomóc.Jeśli masz starszy system może być potrzebny restart komputera.

bufor jst wolny, nie ma żadnych zadań do drukowania.

Złączono Posty : 22.06.2006

przeinstalowałem drukarkę i nadal nic, tylko teraz jak chce coś wydrukować to pisze: ‘zbieram informacje o stanie drukarki’ czekam tak 10 min.

pomóżcie

gdzie masz wpiętą drukarkę pod USB czy LPT?

Jaki model :?:

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

canon i250, pod usb,

jeżeli masz SP2 lub prawidłowo zainstalowane sterowniki usb to odinstaluj / z menedżera urządzeń / i zainstaluj na nowo drukarkę, bo jak dotychczas dobrze drukowała to prawdopodobnie coś ze sterownikami się “posypało”, kabel usb też mozesz sprawdzić.

instalowałem je ponownie i to nic nie daje, jak jest nie podłączona do kompa to mi też mruga na pomarańczowo. czy to mogło sie coś w drukarce popsuć?

najpierw zainstaluj sterowniki, a potem podłącz drukarkę bo jak wcześniej podłączysz drukarkę i zainstaluje się na jakichś tam windowsowych sterownikach to po instalacji dedykowanych do danego sprzętu może być tak, plug and play to wielki hit reklamowy, a każde urządzenie wymaga dedykowanych sterowników / a jak masz już zaisntalowane to wcześniej odinstaluj i odłącz drukarkę z portu /.

no włąśnie tak robie, ponieważ, gdybym miał właczoną drukarkę cały czas jak instaluje to by mi jej nie wykryło. więc to raczej odpada

sprawdź kabel usb, jak masz drugi port usb to przełącz do drugiego, no i w biosie zobacz jak jest ustaiwone usb /włączone /.