Problem z drukarką canon i250

(Wrona160) #1

witam! otóż mam taki problem: wczoraj drukarka normalnie mi drukowala gdy ją dzisiaj włączyłem wyskakuje mi że jest zajęta i sie mie rusza. wiecie co może być?

(ak6) #2

Może bufor drukarki nie został zwolniony po wydruku.

Najprościej jest przeinstalować drukarkę. Jeśli to to co myślę, to powinno pomóc Jeśli coś innego i nie pomoże to pisz. :slight_smile:

(Chiromancja) #3

Złączono Posty : 01.02.2007 (Czw) 15:46

sprawdź w aktywnym oknie drukarki czy nie zostały jakieś niewykonane zadania do wydrukowania.Jesli tak usun je ręcznie.jeśli się nie da wyłącz z prądu drukarkę i wtedy spróbuj usunąć.Powinno pomóc.Jeśli masz starszy system może być potrzebny restart komputera.

(Wrona160) #4

bufor jst wolny, nie ma żadnych zadań do drukowania.

Złączono Posty : 22.06.2006

przeinstalowałem drukarkę i nadal nic, tylko teraz jak chce coś wydrukować to pisze: 'zbieram informacje o stanie drukarki' czekam tak 10 min.

pomóżcie

(Ferdek31) #5

gdzie masz wpiętą drukarkę pod USB czy LPT?

(krzysiek1312) #6

Jaki model :?:

(Asterisk) #7

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Wrona160) #8

canon i250, pod usb,

(Ferdek31) #9

jeżeli masz SP2 lub prawidłowo zainstalowane sterowniki usb to odinstaluj / z menedżera urządzeń / i zainstaluj na nowo drukarkę, bo jak dotychczas dobrze drukowała to prawdopodobnie coś ze sterownikami się "posypało", kabel usb też mozesz sprawdzić.

(Wrona160) #10

instalowałem je ponownie i to nic nie daje, jak jest nie podłączona do kompa to mi też mruga na pomarańczowo. czy to mogło sie coś w drukarce popsuć?

(Ferdek31) #11

najpierw zainstaluj sterowniki, a potem podłącz drukarkę bo jak wcześniej podłączysz drukarkę i zainstaluje się na jakichś tam windowsowych sterownikach to po instalacji dedykowanych do danego sprzętu może być tak, plug and play to wielki hit reklamowy, a każde urządzenie wymaga dedykowanych sterowników / a jak masz już zaisntalowane to wcześniej odinstaluj i odłącz drukarkę z portu /.

(Wrona160) #12

no włąśnie tak robie, ponieważ, gdybym miał właczoną drukarkę cały czas jak instaluje to by mi jej nie wykryło. więc to raczej odpada

(Ferdek31) #13

sprawdź kabel usb, jak masz drugi port usb to przełącz do drugiego, no i w biosie zobacz jak jest ustaiwone usb /włączone /.