Problem z drukarką Canon MG5750. Nic jej nie widzi. Komputer nie może zainstalować sterów

Witam. Walczyłem przez 2h ale się poddałem …
Do rzeczy. Posiadam drukarkę Canon MG5750. Była ona fajnie skonfigurowana bo często drukowałem na niej rzeczy z komputera, który to komputer podłączony był do routera za pomocą kabla.

jednak ostatnio drukarka była ciągle “w trybie offline” nie wiedziałem co się dzieje. Miekkie resety nic nie pomogły, no to zacząłem grzebać. No i wpisywałem hasła do wifi, bawiłem się tam, coś aktywowałem, coś nie. Nic nie pomagało. Więc postanowiłem zresetować ją znów do zera (za pomocą sekwencji klawiszy).

Próbowałem zainstalować sterowniki ale niestety na komputerze gdy pobiorę oprogramowanie do tej drukarki dostaję z automatu komunikat " nie można pobrać informacji o najnowszych sterownikach. Sprawdź swoje połączenie sieciowe" … oczywiście internet mam (sprawdzałem na kablu oraz przez wifi) …

Co robić ? :frowning: Drukarka nie jest przez nic widoczna. Kabla do niej niestety nie mam, ale nie problem go zdobyć, ale co z tego, skoro nie mogę na kompie odpalić nawet pliku instalacyjnego oprogramowania do niego : /

Co robić ?

Hej,

  • A czy przypadkiem firewall nie blokuje instalatorowi sterownika dostępu do internetu?
  • Z jakich programów antywirusowych, zapór sieciowych czy oprogramowania zabezpieczającego korzystasz?
  • Uruchamiając instalator sterowników klikasz na nim prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierasz opcję Uruchom jako administrator?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jeśli drukarka nie jest widoczna w otoczeniu sieciowym, to sprawdź czy jest widoczna na routerze, jeśli tam tez nie, to kabel USB w nadziei, że nie wyzionęła ducha.

1 polubienie

@dimatheus @anon741072

Dzięki za odpowiedź. Już sobie poradziłem.

Ogólnie problem z instalacją oprogramowania nie wiem z czym był związany, ale musiałem skorzystać z programu combofix który zrobił swoje i później nie pojawiał już się komunikat o “nie można pobrać informacji o najnowszych sterownikach …”

Co do samej drukarki, to za pomocą kabla wszystko działało. Ale zależało mi na bezprzewodowym drukowaniu.

Gdy połączyłem drukarkę z routerem za pomocą przycisku WPS, następnie wyłączyłem router na 2 minuty i znów włączyłem. Wszystko na komputerze ładnie zaczęło działać. Nie musiałem nic instalować. W ustawieniach “drukarki i urządzenia” komputer automatycznie wyszukał moją drukarkę i wszystko działa jak należy.

1 polubienie