Problem z drukarką HP Deskjet 3762

Witam.
Mam drukarke HP Deskjet 3762 i mam z nią problemy.
Może wiecie w jak bardzo łatwy sposób uporać się z kartridżami.
Otóż po napełnieniu jak wiadomo pokazuje że jest pusty.
Szukałem w internecie ale tam widocznie dotyczyło innych modeli.
Kupiłem ją nową i jest na gwarancji.
Drukarka też gdy włoży się papier to pokazuje że brak papieru.
Włączę drukarkę to na początku pokazuje że przegrzane głowice.

Nigdy więcej sprzętu drukującego od HP, te ich kombinowanie ze sterownikami blokującymi zamienniki tonerów i kartridży z tuszem, pozwy sądowe kierowane do producentów zamienników i parcie na monopol. Ostatnią w pełni sprawną drukarkę HP z uśmiechem na twarzy wywiozłem na PSZOK.

Pomijając moje uprzedzenia do drukarek tej firmy, zastanawiam się co tobą kierowało podczas zakupu tego konkretnie urządzenia. Już pierwsze 10 opinii w Internecie (akurat patrzyłem na te na stronie x-kom) wskazują jednoznacznie, że to urządzenie to problematyczny elektrozłom.

Czemu tego po prostu nie oddasz do sklepu i nie powołasz się na rękojmię? Możesz też skorzystać z gwarancji, która w przypadku HP wynosi aż 12 miesięcy! Każdy szanujący się producent (Brother, Canon) oferuje 24-miesięczną gwarancję nawet na drukarki za 200 zł ale nie HP, bo to byłoby zbyt długo na coś co już w założeniu projektowym ma nie działać. Sam widzisz: problem z wykrywaniem tuszu, problem z czujnikiem papieru, problem z głowicami drukującymi. Pchasz się w problemy na siłę. Oddaj to w cholerę, dołóż trochę do Brother InkBenefit Plus DCP-T420W i korzystaj z radością. Serio :slight_smile:

No właśnie nigdy nic HP o tym się dowiedziałem, nie zdawałem sobie sprawy że jest taka problemowa.
Nie wiem czy przyjmą na gwarancję, niby co napisze że nie uzupełniam firmowych tuszy,
raczej to nie przejdzie.

Długo masz to urządzenie? Rozumiem, że nie wykrywa nieoryginalnych kartridży z tuszem? Tego nie zareklamujesz, pozostałe usterki już tak.

Niestety w przypadku większości drukarek HP działają tylko oryginały. Napełnianie skończyło się dawno. Sam posiadam 4515 od lat i działa bez zarzutu, ale to były dobre modele. Drukowanie jest dość drogie więc jest to opcja dla użytku sporadycznego - a jak zaschnie tusz od nieużytku - kupujesz nowy kartridż ze zintegrowaną głowicą.
Jak długo masz tą drukarkę?

z jakieś 8 miesięcy mam ta drukarkę,
czyli trzeba cały czas kupywać nowe kartridże?

Na ogół tak. Kup oryginalny czarny na próbę, zrób kalibrację a potem ustaw druk w skali szarości i próba np. jakiś tekst.

zbytnio to nie wiem o co chodzi, jaka kalibracja?

Drukarka zrobi ją sama jak włożysz oryginalny kartridż.

ja mam oryginalne w niej kartridże z tym że napełniane nie przez firmę,
czyli mam kupić drugi oryginał i je między sobą wymieniać?