Problem z drukarką HP Deskjet F2180

Witam!

Pod koniec grudnia kupiłem kolorowy tusz - zamiennik z firmy pryzmat. Po zainstalowaniu i wyrównaniu kasetek normalnie drukowała na kolorowo. Dzisiaj chciałem znowu coś wydrukować na kolorowo ale drukuje tylko na czarno biało. Oprogramowanie jest zaktualizowane, styki tuszu są wyczyszczone. Dodam tylko że jak chciałem wyrównać kasetki to normalnie na kolorowo wydrukowało ale jak coś chcę wydrukować na kolorowo to drukuje mi na czarno biało. Proszę o pomoc. Co to może być za przyczyna?

Cześć

Moim zdaniem probleme jest

Uszkodzony zamiennik, czasami tak jest. Trzeba kupić nowy/lepszy może z innej firmy?

Ewentualnie podejść do sklepu w którym kupowałeś i zapytać czy dają gwarancję na te tusze.

Ale gdyby był uszkodzony to by wogóle nie drukował na kolorowo a wydrukował stronę z wyrównywania kasetek na kolorowo.

Sprawdź czy w opcjach drukowania nie masz ustawionego drukowania tylko w odcieniach szarości albo tylko w czerni.

:roll:

Pryzmat nie robi zamienników, oni regenerują. Bardzo często zdarza się że padają, zapychają się, są źle zregenerowane (pomiędzy dyszami a gąbką znajduje sie bąbel powietrza) etc… Proponuję “skserować” coś na urządzeniu na kolorowo. Jeżeli nadal będzie cz-b wydruk. Kartridź do kieszeni i reklamacja.

Skserowałem i normalnie na kolorowo wyszło. A jak drukuje przez Worda albo Wordpada to drukuje na cz-b a w ustawieniach jest na kolorowo. Dodam że ostatnio aktualizowałem system Win 7. Może to coś namieszało?

Poszukaj w Centrum obsługi HP opcji przywracania ustawień domyślnych. Jeśli nie znajdziesz albo to nie zadziała to odinstaluj i zainstaluj drukarkę ponownie.

:roll:

Dzięki zainstalowałem ponownie sterowniki do drukarki i pomogło.