Problem z drukarką HP Deskjet F4180

witam.mam właśnie taki model drukarki,wszstkie sterowniki są zainstalowane popprawnie a problem tkwi w tym kiedy np chce coś wydrukować z programu Microsoft Office Word 2007, a w tym tekście wstawiam stopkę lub numer strony na dole strony to przy wydruku “ucina” mi o połowę np tekstu ze stopki lub połowę numeru.jak mogę to naprawić żeby ten problem znikł?? dodaje screena i zaznaczyłem jak to wygląda to “ucięcie”: http://www.otofotki.pl/img10/pokaz.php? … 224631.jpg

Hej,

Musisz pamiętać o jednym - że w drukarkach atramentowych nadruk jest nanoszony dopiero za wałkiem podającym papier. Oznacza to, że nie ma na dobrą sprawę możliwości zadruku strony do samego końca. W zależności od drukarki może to oznaczać niemożność zadrukowania kilku do kilkunastu milimetrów samego dołu strony - i wygląda na to, że tak właśnie jest u Ciebie. Ale by to sprawdzić spróbuj:

:arrow: przesunąć nieco wyżej stopkę - możesz to zmodyfikować w opcjach Ustawienia strony (przynajmniej w Office’ie 2003 jest tam taka opcja :))

:arrow: wydrukować dokument z innego programu próbując ustawić końcówkę wydruku na stronie na podobnych poziomach jak w Word’zie.

Jeśli przesunięcie stopki powoduje rozwiązanie problemu, a zmiana programu nie ma znaczenia, to odpowiedź prawdopodobnie problem spowodowany jest ograniczeniem czysto sprzętowym niemożliwym do niwelacji…

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak też właśnie zrobiłem, przesunąłem stopkę nieco wyżej no i już drukuje w pełni całą stronę,ale ok thnx za radę :slight_smile: pozdr

Hej,

Czyli jednak kwestia wynika z ograniczeń konstrukcyjnych drukarki atramentowej… :?

Drobiazg… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

a właśnie że nie drukarki. w podglądzie wydruku (word 2003) klikasz na ikonkę “Narzędzia - dopasowywanie przez zmniejszanie” (druga na lewo od zamknij) potem dajesz edycja -> cofnij i już jest wszystko cacy, drukuje jak należy. na starej drukarce było wszystko w porządku a przy nowej nie wiem jak to naprawić żeby było to to na stałe.

kotlet1711 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hej,

Okazuje się, że chyba jednak tak. W każdym bądź razie drukarki atramentowe ze względu na sposób wydruku muszą mieć prowadzenie kartki przygotowane tak, by nie rozmazać niewyschniętego tuszu. Najczęściej ostatni z wałków znajduje się tuż przed głowicami - a to powoduje, że drukarka technicznie nie ma możliwości zadrukowania całości kartki, gdyż ostatni odcinek papieru po prostu nie może być odpowiednio przytrzymany przez prowadzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus