Problem z drukarką HP F4180 - instaluje się od nowa

Witam!

Mam problem z tym urządzeniem, otóż wszystko niby jest ok, po włączeniu drukarki centrum Obsługi pokazuje, że urządzenie jest gotowe, pokazuje się ikonka bezpiecznego usuwania sprzętu i drukarka działa, ale nieraz robi się tak, że po włączeniu pokazuje się ikonka “znaleziono nowy sprzęt”, włącza się instalator oprogramowania na postępie 96% i wymusza włożenie płyty, po chwili wyskakuje komunikat, że urządzenie jest gotowe do użycia - wygląda to tak jakby urządzenie samo się odinstalowywało. Zauważyłem, że dzieje się tak po podłączeniu pendrive’a, ale dopiero po tym jak go odłączę i uruchomię komputer od nowa, ale dzisiaj na przykład nic takiego nie robiłem, włączyłem drukarkę i znowu ten sam problem. Dodam, że przy instalacji robiłem wszystko jak w instrukcji. Z góry dziękuję za wszelką pomoc, ponieważ to wkładanie płyty i czekanie aż znowu się drukarka zainstaluje jest trochę wkurzające!

Używasz może jakichś programów czyszczących rejestr / usuwających zbędne pliki?

Ja miałem podobny problem z HP PSC 1510.

Nie pamiętam czy po przeczyszczeniu rejestru czy systemu ze zbędnych plików, WIN XP znajdował nowe urządzenie i je instalował od nowa jak w Twoim przypadku.

Jeżeli nie chcesz używać całego tego oprogramowania ściągnij Podstawowy Sterownik HP Deskjet (ok 35 MB) ze strony Hewlett Packard’a w moim przypadku to pomogło i mogę bez problemów czyścic system.

Ostatnio jak mi się tak zrobiło usunąłem całe oprogramowanie HP i użyłem ComboFix’a, ale jak już jest zainstalowane to już nic nie robiłem. Teraz mi się zrobiło tak bez niczego - komputer był włączony, usłyszałem dźwięk jakbym usuwał jakieś urządzenie, włączam drukarkę i znowu to samo. Zainstalowałem sam sterownik, ale nie ma tego Centrum Obsługi, tak że nie wiem nawet jak skanować lub kopiować.

Dodane 07.01.2009 (Śr) 18:18

Po odinstalowaniu tego sterownika i zainstalowaniu z płyty od nowa tego oprogramowania skaner przestał działać! Wyskakuje komunikat " Wystąpił błąd podczas próby połączenia się z urządzeniem skanującym. Sprawdź, czy urządzenie jest właściwie podłączone i ponów próbę" I co ja mam teraz z tym zrobić? W kreatorze skanowania windowsa skanuje, a przez program HP nie.

Dodane 08.01.2009 (Cz) 12:54

Instalowałem wczoraj Windowsa od nowa, problem ze skanerem zniknął, ale dzisiaj znowu jak włączyłem drukarkę to pokazywało nowe urządzenie, czy może to być wina kabla? Nie wiem czy jest on w ogóle ekranowany? Jest to oryginalny kabel od HP 3320.