Problem z drukarka - nie drukuje - HP lj 3100

Do Goniec 13

Witam!

Otrzymałem urządzenie HP LJ 3100 i…za nic nie mogę zainstalować na żadnym z 3-ch posiadanych w Rodzinie laptopów:

XP ; Vista i …Win 7 ,a w podanych linkach sterowników już nie ma.

W konwersacji obiecał Pan udostępnić zdobyte sterowniki po skutecznym zainstalowaniu Pańskiej drukarki.

Czy obietnica jest jeszcze aktualna?

ps.

przepraszam ale jestem cienki w informatyce. :smiley:

Oto sterowniki które mi pomogły http://goniec.odt.pl/laserjet_3100/lj3100_uk.zip

Hej,

Gdyby powyższe sterowniki były niedostępne, bądź dostęp do nich był utrudniony, ja też zawiesiłem archiwum na moim serwerze pod adresem lightrock.pl/Pliki/lj3100_uk.zip.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Serdeczne dzięki, ale …

1.Na win7 sygnalizuje że nie obsługuje win64

2.Na xp kreator instalujący oprogramowanie blokuje cd komunikatem:

“potrzebny plik ‘hp 3100dv.dll’ z:hp LaserJet 3100 Patch Disc 1”

a w komputerze takiego pliku nie ma !

Pozdrawiam serdecznie

ps.

Tylko proszę sie mocno nie śmiać z mojej niewiedzy - 70 na karku i…ciężka ręka mechanika okrętowego :smiley:

Dodane 27.03.2013 (Śr) 0:54

ps.

Nie tylko ja mam ten problem, a odpowiedzi nie ma .

http://h30499.www3.hp.com/t5/Printers-L … -p/1078518

Hej,

Niestety ten sprzęt do nowych nie należy, nie ma więc co się dziwić, że sterowników producent nie dostarcza do nowszych systemów. W takim układzie zostaje jedynie próba ich zainstalowanie w trybie zgodności. Czyli wchodzimy do wypakowanych sterowników, zaznaczamy Setup.exe i z menu kontekstowego (prawy przycisk myszy) wybieramy opcję Rozwiąż problemy ze zgodnością. Po ich wykryciu wybieramy ustawienia domyślne, a później uruchamiamy program jak na poniższych screen’ach.

72248702498272399797_thumb.jpg62418652688574983715_thumb.jpg47003315513560145274_thumb.jpg

:arrow: Czy ściągnięte pliki wypakowałeś? To generalnie są pliki spakowane, więc uruchamiając instalację z pliku spakowanego mogą pojawiać się problemy. Konieczne jest więc wypakowanie wszystkich elementów archiwum na przykład posługując się systemowym poleceniem z menu kontekstowego Wyodrębnij wszystkie.

:arrow: Czy w systemie zainstalowany jest najnowszy Service Pack 3 do systemu Windows XP?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ps.

Prawdopodobnie przyczyną jest moja nieumiejętność rozpakowania folderów ze sterownikami :

_sys1 ZipItFree file 402kb

_user1 148 kb

_data1 ZipItFree file

Tracę® wiele godzin, a robota na nic!

Czy może ktoś mi pomóc jak to zrobić?

Za instrukcją programu ZipItFree nie nadążamJ

http://www.zipitfree.com/quickhelp/

Z góry serdecznie dziękuję

Dodane 27.03.2013 (Śr) 10:15

Witam!

Prawdopodobnie przyczyną jest moja nieumiejętność rozpakowania folderów ze sterownikami :

_sys1 ZipItFree file 402kb

_user1 148 kb

_data1 ZipItFree file

Tracę wiele godzin, a robota na nic!

Czy może ktoś mi pomóc jak to zrobić?

Za instrukcją programu ZipItFree nie nadążamJ

http://www.zipitfree.com/quickhelp/

Z góry serdecznie dziękuję

Hej,

Myślę, że lektura tego tematu i tego turtotrialu powinna pomóc.

Co się zaś tyczy programów do wypakowywania archiwów, mogę z całą pewnością polecić darmowego 7-zip’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To samo polecił mi kuzyn informatyk z Kanady , ale …7-Zip podaje komunikat:

Nie można otworzyć pliku …jako archiwum…

Hej,

Ok, ale w poprzednim poście podałem Ci dwa linki. Zajrzyj do nich - opisane w nim są metody rozpakowywania archiwów dzięki narzędziom wbudowanym w system. Nic dodatkowo nie trzeba instalować.

Co zaś tyczy się komunikatu 7-zip’a - taki najczęściej pojawia się, gdy próbuje otworzyć się plik, który nie jest prawidłowym archiwum, bądź wcale archiwum nie jest.

Pozdrawiam.

Dimatheus

Niestety

Ponad tydzień a ja drepczę w miejscu.

Wywaliłem ( odinstalowałem) programy Zip do rozpakowywania - a te 3 pliki dalej oznaczone ikonami jako ZipItFree jak by ten program miał monopol na ich otwarcie…a win XP do najwyżej je pakuje , a nie rozpakowuje.

Czyli dalej spakowane 3 pliki bez możliwości otwarcia.

A drukarka woła o plik ‘hp3100dll’

Czy ktoś pomoże?

Hej,

Po deinstalacji konieczne jest ponowne uruchomienie systemu tak, by powiązania plików wróciły do poprzedniego stanu.

Widocznie używasz złej opcji. Spójrz jeszcze raz do turtorialu do informacji pod nagłówkiem Aby wyodrębnić (rozpakować) pliki lub foldery z folderu skompresowanego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

te trzy foldery dalej maja w nazwie Data 1 ZipItFree file ,_Sys1 ZipItFree file i _User1 ZipItFile i…nie są oznaczone ikoną jako skompresowane, i nie reagują na żadne kliknięcia ( 1-2 razy)

Przy kliknięciu prawą myszka nie widzę żadnej opcji do rozpakowania tych plików.

Hej,

Te pliki spokojnie możesz usunąć.

Widzę, że nie do końca się zrozumieliśmy. Sterowniki, które masz pobrać i wypakować, znajdziesz tutaj. I to na nich powinniśmy pracować. :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus

morski 09 ,

Uwaga na przyszłość - proszę nie podpinać się do cudzych tematów - praktyki takie skutkują Koszem.

Masz problem - proszę zakładać w odpowiednim dziale własny temat.

Wydzielone

problem-drukarka-nie-drukuje-3100-t440405-45.html#p3291315

Hej,

Agaton, wielkie dzięki za wydzielenie. :slight_smile:

Wracając do problemu. Screen’y, które pokazałeś świadczą o jednym. Nadal próbujesz uruchomić instalację z folderu skompresowanego…

00429470940817403955_thumb.jpg

Więc jeszcze raz, od początku:

:arrow: Ściągasz plik ze sterownikami stąd,

:arrow: Ściągnięte archiwum rozpakowujesz do dowolnego folderu. Klikasz po prostu na ściągnięty plik i z menu kontekstowego wybierasz polecenie Wyodrębnij wszystkie. Podajesz ścieżkę do folderu, w którym będą wypakowywane pliki, np. C:\Stery,

:arrow: Przechodzisz do folderu - w naszym przypadku C:\Stery - i uruchamiasz plik Setup.exe.

Spróbuj zatem sterowników tych, które podałem Ci wyżej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus -

dziękuje za cierpliwość i wiedzę!

Postaram sie wykorzystać w najbliższym czasie - bo teraz muszę odpocząć od tej drukarki aby nie powtarzać tych samych błędów.

Szkoda że zlikwidowano Twoje i Goniec 13 linki do sterów - ale to chyba taka metoda:(

Pozdrawiam serdecznie!

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Hej,

Nie ma za co - w końcu chcemy rozwiązać problem.

Proste - zrób to zgodnie z instrukcją z mojego poprzedniego postu. I wszystko powinno grać. :slight_smile:

Nic nie zlikwidowano - dalej linki są w tym temacie w drugim i trzecim poście. Dodatkowo w moim poprzednim poście powtórzyłem linka.

Pozdrawiam,

Dimatheus