Problem z drukarką - nie widzi ją system

Witam. Posiadam takową drukarkę (Canon - PIXMA MP160) i mam problem, ponieważ komputer jej “nie widzi”. Dokładniej wyskakuje “Nie rozpoznano urządzenia USB”. Mam: Win. XP - Prof., SP3. Wiecie może czemu nie działa??

Dodam jeszcze, że na 2 kompie działa wszystko OK tam również Win. XP tylko Home Edition.

Prosił bym o pomoc. W razie czego piszcie co mam dopisać i jak zrobić, żeby wszystko ładnie działało.

Z góry dzięki :slight_smile:

a sterowniki do drukarki są zainstalowane ?

tak, zainstalowane (oryginalne z płyty)

@ Edit

Wyskakuje komunikat z błędem, że sprzęt ma awarię… nie wiem zbytnio o co chodzi…? Wszystko jest zainstalowane, nawet zrobiłem dokładnego format-a dysku (myślałem, ze jeżeli zainstaluje wszystko od zera coś pomoże) no ale nic… nie pomogło

Zmień kabel USB do drukarki.

Zmień port USB gdzie podłączasz urządzenie.

Odinstaluj sterowniki z systemu, gdzie jej nie widzi. Następnie włóż płytę instalacyjną (nie podłączaj jeszcze drukarki!), rozpocznij instalację, a gdy instalator poprosi o podpięcie drukarki, zrób to i czekaj. Jeśli to nie zadziała, spróbuj pobrać sterowniki ze strony producenta dla tego systemu - chociaż właściwie to nie powinno robić różnicy, czy to XP SP3 czy XP Home… Tak, czy inaczej - spróbuj :wink:

Kabel bym wyeliminował, skoro drukarka dobrze działa na innym komputerze (mniemam, że jest podpięta na tym samym kablu). Spróbuj ewentualnie przepiąć ją w inny port USB, bądź wepnij ją bezpośrednio w USB (w razie gdybyś używał jakiegoś HUBa).

Pobrałem nowe sterowniki (ze strony producenta) i nadal nic… :cry:

Tak… na 2 kompie korzystam z tego samego kabla co na tym… kurde nie wiem już co robić… Ale dodam jeszcze, że… w Panelu - urządzenia wgl. jej nie ma ;/ nie wyczuwa jej nawet jako “Inne urządzenia” - po prostu brak - nie wiem dlaczego i jakim cudem

w tych sterownikach co ściągnąłem jest napisane :"

  1. Wymaganie systemowe

To oprogramowanie wymaga następującej konfiguracji systemu:

  • Interfejs USB 2.0 High-Speed

System operacyjny: Windows XP SP1, SP2,

  • Interfejs USB

System operacyjny: Windows XP SP1, SP2,

Uwaga:

  • Jeśli używana jest nowsza wersja systemu operacyjnego, należy

zastosować się do jej wymagań.

A ja jak już wspominałem mam SP3…

da jakoś rade bez przeinstalowania systemu??

Tryb zgodności?

a znasz jakąś stronkę w której byłoby wszystko opisane jak zrobić dla XP-ka SP3??

Ale i tak już dzięki za przynajmniej podpowiedź :slight_smile:

Prawym przyciskiem myszy na plik instalacyjny (zapewne nazywa się “setup”, bądź “install”), potem właściwości, zgodność -> ustawiasz zgodność. Powinno przejść, aczkolwiek nie gwarantuję sukcesu.