Problem z drukarką - nowy tusz widzi go ale nie drukuje

Posiadam Brothera DCP 115 C. Właśnie założyłam nowy czarny tusz, drukarka widzi go ale nie drukuje, tzn niby drukuje puste kartki. Mam ktoś pomysł jak to naprawic??? Z góry dzięki za wszelkie info! !!

Tusz w drukarce trzeba wyrównać.

Wyczyscić dyszę.

Użyj do tego oprogramowania dołączonego do drukarki.

Masz na myśli opcję Cleaningu, bo to już wielokrotnie próbowałam i bez rezultatu:-(((( Pozdro

Kartridż wyrównany?

START-URUCHOM-CMD. wpisz net stop. wejdz w c/windows/system32/spool/printers i usun pliki które się tam znajdują. Potem w cmd wpisz net start. Powinno działać. Napisy czy pomogło:)

Nic w tym folderze nie ma:-((( JUż sama nie wiem cio jest nie tak:-(((

to jeśli nie ma to spróbuj cos wydrukować.

Bez zmian, dalej to samo:(( Wymieniłam tylko czarny, reszta działa tylko z tym mam problem…Pozdrawiam

Hmmm… Spróbuj usunąć sprzęt i jeszcze raz zainstalować. A gdy drukujesz nie ma nic w tym folderze printers?

Pewnie głowica się zapchała lub zaschła (czy aby nie stała bez założonego tuszu -nawet pustego jakiś czas?) Pracujesz na oryginalnych tuszach czy zamiennikach?

Jeśli nie daje nic czyszczenie głowicy (z poziomu sterownika) to kłania się serwis niestety… Jeśli używałaś oryginalnych tuszy i masz urządzenie na gwaancji to nie będzie problemów.

Nio więc tak, problem sie pojawił gdy chciałam założyć nieorginalny tusz ( niestety nie miałam wtedy orginalnego a pilnie potrzebowałam coś wydrukować), ale dzisiaj wkoncu dostarczono mi orginalny ale problem wciąż ten sam, sprzęt zainstalowałam na nowo, czyszczenie z pozycji sterowników nic nie pomaga. Drukarka drukuje tylko w kolorze, na czarno dalej mam puste kartki drukowane. W folderze printers wciąż pusto… już nie mam pomysłu…serwis odpada bo jest w UK, a na nową nie bardzo mnie stać, bo wszytko co zarabiam wydaje na uniwerek i życie…także lipa:-((

Podejrzewam że było tak, że tusz oryginalny zalewający głowicę i zamiennik w skutek różnych składów chemicznych mogły wejść w reakcję ze sobą i zakleić dyszę w głowicy. Dlatego też po założeniu innego tuszu należy bezwzględnie zrobić czyszczenie. Teraz pozostaje jedynie serwis. Jeśli masz urządzenie na gwarancji to załóż tusz oryginalny i wyślij - powinno przejść. Jeśli nie masz już gwarancji to istnieją jakieś płyny do udrażniania głowic ale powiem szczerze że jest spore ryzyko ich stosowania. Są to jakieś żrące środki i wraz z udrożnieniem głowicy mogą uszkodzić uszczelki i kanaliki a wtedy drukarka na śmietnik.

Wielkie dzięki za wszelkie porady! !!

Trzeba na włączonej drukarce wyciągnąć wszystkie tusze. 3x kolor i czarny. Jeśli wymieniamy tylko czarny to stare 3 kolory wkładamy z powrotem jak były i w miejsce czarnego nowy. Nie da się wymieniać tylko czarnego bez wyciągnięcia kolorów. Tak jest u mnie przy każdej zmianie.