Problem z drukarką - nowy tusz widzi go ale nie drukuje

(Mpasiut) #1

Posiadam Brothera DCP 115 C. Właśnie założyłam nowy czarny tusz, drukarka widzi go ale nie drukuje, tzn niby drukuje puste kartki. Mam ktoś pomysł jak to naprawic???? Z góry dzięki za wszelkie info! !!

(eyeti) #2

Tusz w drukarce trzeba wyrównać.

Wyczyscić dyszę.

Użyj do tego oprogramowania dołączonego do drukarki.

(Mpasiut) #3

Masz na myśli opcję Cleaningu, bo to już wielokrotnie próbowałam i bez rezultatu:-(((( Pozdro

(Olixxx94) #4

Kartridż wyrównany?

(system) #5

START-URUCHOM-CMD. wpisz net stop. wejdz w c/windows/system32/spool/printers i usun pliki które się tam znajdują. Potem w cmd wpisz net start. Powinno działać. Napisy czy pomogło:)

(Mpasiut) #6

Nic w tym folderze nie ma:-((( JUż sama nie wiem cio jest nie tak:-(((

(system) #7

to jeśli nie ma to spróbuj cos wydrukować.

(Mpasiut) #8

Bez zmian, dalej to samo:(( Wymieniłam tylko czarny, reszta działa tylko z tym mam problem...Pozdrawiam

(system) #9

Hmmm... Spróbuj usunąć sprzęt i jeszcze raz zainstalować. A gdy drukujesz nie ma nic w tym folderze printers?

(Homjam) #10

Pewnie głowica się zapchała lub zaschła (czy aby nie stała bez założonego tuszu -nawet pustego jakiś czas?) Pracujesz na oryginalnych tuszach czy zamiennikach?

Jeśli nie daje nic czyszczenie głowicy (z poziomu sterownika) to kłania się serwis niestety... Jeśli używałaś oryginalnych tuszy i masz urządzenie na gwaancji to nie będzie problemów.

(Mpasiut) #11

Nio więc tak, problem sie pojawił gdy chciałam założyć nieorginalny tusz ( niestety nie miałam wtedy orginalnego a pilnie potrzebowałam coś wydrukować), ale dzisiaj wkoncu dostarczono mi orginalny ale problem wciąż ten sam, sprzęt zainstalowałam na nowo, czyszczenie z pozycji sterowników nic nie pomaga. Drukarka drukuje tylko w kolorze, na czarno dalej mam puste kartki drukowane. W folderze printers wciąż pusto... już nie mam pomysłu...serwis odpada bo jest w UK, a na nową nie bardzo mnie stać, bo wszytko co zarabiam wydaje na uniwerek i życie...także lipa:-((

(Homjam) #12

Podejrzewam że było tak, że tusz oryginalny zalewający głowicę i zamiennik w skutek różnych składów chemicznych mogły wejść w reakcję ze sobą i zakleić dyszę w głowicy. Dlatego też po założeniu innego tuszu należy bezwzględnie zrobić czyszczenie. Teraz pozostaje jedynie serwis. Jeśli masz urządzenie na gwarancji to załóż tusz oryginalny i wyślij - powinno przejść. Jeśli nie masz już gwarancji to istnieją jakieś płyny do udrażniania głowic ale powiem szczerze że jest spore ryzyko ich stosowania. Są to jakieś żrące środki i wraz z udrożnieniem głowicy mogą uszkodzić uszczelki i kanaliki a wtedy drukarka na śmietnik.

(Mpasiut) #13

Wielkie dzięki za wszelkie porady! !!