Problem z drukarką Samsung ML-2010PR - toner do wymiany?

Witam.

Mam pewien problem z drukarką laserową Samsung ML-2010PR. Nie wiem jak długo problem występuje, gdyż przez dłuższy czas drukarka była nieużywana. Otóż problem polega na “przerwach” w wydrukach. Przerwy widać na screenie. Przerwy te pojawiają się w regularnych odstępach więc domyślam się, że problem leży w bębnie. Niestety nie potrafię dostrzec na nim żadnych zabrudzeń.

I tu rodzi się pytanie: czy można to jakoś wyczyścić, czy niezbędny będzie zakup nowego bębna? Wyczytałem w Googlach, ze są jakieś folie czy inne listwy czyszczące do drukarek laserowych, ale nie mogę znaleźć żadnych do drukarek Samsunga. Czy ich ewentualny zakup w ogóle ma sens?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Zależy w jakim stopniu się zużyła ile stron wydrukowała itp. tu masz instrukcje http://downloadcenter.samsung.com/conte … Polish.pdf

Ile stron wydrukowała powiedzieć nie mogę. Kupiłem ją jakieś cztery lata temu do użytku domowego. Od tamtej pory zdążyłem już dwa razy dosypać toner. Nie drukuję zbyt dużo, więc nie mogę jednoznacznie stwierdzić od kiedy problem się pojawił. Za instrukcję dziękuję, jednak nie pomogła. Zarówno sterowniki jak i kabel są w porządku (sprawdzane na dwóch komputerach).

O tych listwach czy foliach o których wspominasz mi akurat nic nie wiadomo i pewnie podejrzewam, że za dużo one nie pomogą choć mogę się mylić. Możesz się pobawić i przeczyścić ją. Czasami może być nieunikniony zakup nowego bębna.

Dzięki za pomoc. Chyba jednak będzie się trzeba zdecydować na nowy toner. Na szczęście nie jest to wielki wydatek. Jeszcze raz dzięki!