Problem z drukarką WIFI Samsung Xpress C410W

Dzień dobry.

Po latach współpracy z drukarką Samsung CLP 320 USB z racji jej problemów z utrzymaniem łącza po WIFI przy użyciu printserwerka wymieniłem drukarkę na drukarkę WIFI Samsung Xpress C410W. Problemy mnie jednak nie opuściły . Z racji , że informatyczna wiedza u mnie jest raczej ograniczona z tą drukarką mimo iż jest podłączona do pc-ta[ problemów brak] i przez WIFI DO funboxa 3 trochę sprawia problemy . Po instalacji niby wszystko chodzi dobrze. W reuterze ustaliłem dla niej stałe IP. Dzieki temu ma drukować z laptopa , smartfonów w sieci domowej . Wszystko byłoby ok ale po jakimś czasie drukarka usypia i jeżeli rano jeszce drukuje normalnie to wieczorem jej ikona jest zaszarzona na laptopie i po komendzie drukuj ani mysli to zrobić . Trzeba ją wybudzić ręcznie by na nowo się odnalazła w reuterze a potem w laptoie i chciała trochę popracować . Czy możecie mi doradzić co powinienem zrobić by chciała się wzbudzić do pacy po komendzie drukuj.

Zaznaczam , że chetnie wysłuchan porad które w prosty a nie skomplikowany sposób doradzą co i jak . Może coś trzeba ustawić w samym reuterze albo …nie mam pomysłu.

Miałem ten sam problem z wielofunkcyjną Brothera pod Windowsem, kiedyś. Bo odkąd nie używam Windowsa tylko Apple z AirPrint to po prostu spokój mam i wszystko lata jak marzenie w komputerach :slight_smile:

Spróbuj na komputerze i laptopie zainstalować jako drukarkę TCP/IP podając jej IP z routera stałe. Na smartfonach powinno wszystko działać z aplikacja producenta, a jak iPhone i drukarka obsługuje Apple AirPrint to działa bez niczego, a raczej powinno Ewentualnie Funbox ma coś w ustawieniach dziwnego.

Tutaj niema znaczenia jaki to będzie sposób łączenia, po prostu drukarka wchodzi w stan uśpienia, zwykle można to wyłączyć w menu drukarki, albo w oprogramowaniu narzędziowym producenta.
Od pewnego czasu producenci ustawiają dosyć agresywnie usypianie na sprzęcie, chyba takie wymogi.

Ja w swoim Brother ustawiłem usypianie po 2 godzinach, a jak Windows 10 z automatu widzi drukarkę po tym Windows Services print coś tam to usypia ten port komunikacyjny, jak ustawiam w Windowsie po TCP/IP to już tego portu nie usypia windows.