Problem z drukarką

Witam wszystkich!

Mam następujący problem. Kilka dni temu kupiłem nowy komputer z płytą główną Gigabyte GA EP35C-DS3R ze złączem LPT na pinach, zamontowałem śledzia LPT Gigabyte dedykowanego do tego modelu płyty. Podłączyłem drukarkę (HP Laser Jet 6L) i okazuje się że wydruki są rozmazane, w zasadzie nieczytelne bo zamiast liter pojawiają się jakieś dziwne znaki i wszystko jest strasznie rozmyte. Co może być tego przyczyną? Dodam że taśma od śledzia LPT przebiega tuż obok karty graficznej, choć z tego co słyszałem w takich taśmach stosuje się przeplot po to żeby wyeliminować zakłócenia sygnału. Czy to może mieć jakiś wpływ na jakość wydruku? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie porady!

Kris79 , spróbuj wyczyścić głowice w drukarce i ją wyrównać z poziomu oprogramowania do niej. Mi się wydaje, że to coś z samą drukarką. Najlepiej jakbyś sprawdził na innym komputerze jej zachowania. A napisz jeszcze jaki OS, Vista czy XP?

Pozdrawiam :wink:

A jak drukarka drukuje na innym kompie ?

Jak masz ustawiony port LPT w biosie ?

System to ?

Oprogramowanie, może zastosuj nowsze/starsze.

Już doszedłem co było nie tak. W BIOS-ie port LPT był ustawiony na SPP, zmieniłem na ECP+EPP i wszystko śmiga.

W każdym bądź razie dziękuję za zainteresowanie moim problemem i próbę pomocy!