Problem z drukarką

Witam!

Wczoraj mój sąsiad dał mi swoją drukarkę, którą podobno kupił na wyprzedaży. Nie miała żadnego kartonu, kabli,instrukcji czy tym podobnych. Po prostu dał mi taką jaka jest. Powiedział, że kosztowała 20 złotych więc chciał mi sprawić prezent. No bardzo miło z jego strony, ale… Dziś gdy ją podłączyłem do prądu i i komputera miałem problemy. A mianowicie: ściągnąłem ze strony Hewlett Packard sterowniki do drukarki, zainstalowałem i… System nie znalazł żadnych drukarek! Drukarka ta jest podłączona na USB 1.1. Mało tego gdy uruchomiłem drukarkę wyświetla mi się na niej w kółko migający znak:

zdjcie11je4.jpg

No więc zacząłem trochę na googlach szukać, ale nic ciekawego nie znalazłem.

Co robić?? Czy to awaria?? Czy zrobiłem coś nie tak?? W środku nie ma tuszu, ale skaner powinien pracować. Cały czas jest to “E”. Myślałem, że to znaczy Empty lub Error. Tak czy siak zauważyłem, że jak ją uruchamiam to widać jak te diody skanera świecą w różnych kolorach (Zielono, turkusowo, biało, niebiesko). Cała klamra z tym światłem podjeżdża centymetr w przód, a potem cofa i zaczyna migać to “e”.

Wiecie może o co chodzi??

Model drukarki to: HP Deskjet F300 All-in-one

Pomóżcie! ![-o<

Znalazłem bardzo podobnie wyglądający rysunek odwzorowujący to miganie:

c00864294.gif

Tylko, że w tym kwadraciku jest “E”.

Piszesz, że drukarka podłączona na USB 1.1.

W kompie masz 1.1 czy drukarka obsługuje tylko 1.1?

Jeśli masz w kompie 1.1 a drukarka jest kompatybilna tylko z 2.0 (brak kompatybilności wstecz), to raczej nie ruszy…

Spróbuj jeszcze raz wywalić stery z systemu, nie instalować nic i podłączyć drukarkę, czy Winda ją znajdzie. Jeśli nie zainstaluj ponownie stery i potem spróbuj jescze raz… Możliwe, że gniazdo w drukarce jest “kaput”, ale na to już nic nie poradze… :slight_smile:

Witam,

Może pomoże Ci instrukcja:

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00656399.pdf

lub po Polsku:

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00656494.pdf

Na stronie 5-6 masz kody błędów, a od 41 postępowanie w razie problemów przy instalacji.

Tak się składa, że mam tą samą drukarkę. Nie wiem czy cie dobrze zrozumiałem, ale najpierw trzeba zainstalować sterowniki, a dopiero potem w odpowiednim momencie podłączyć drukarkę. Co do tego ‘E’, to tak jak napisałeś przynajmniej skaner powinien działać prawidłowo.