Problem z drukarką

Jak w tytule,mam problem z drukarką HP Deskjet F2280,ostatnio kupiłem nowy komputer,włożyłem płytę instalacyjną od drukarki i chciałem ją zainstalować.Niestety,po krótkim czasie instalacja została zatrzymana i pojawił się komunikat mówiący o tym że dalsza instalacja jest niemożliwa,bo system jest nieodpowiedni do drukarki (coś w tym rodzaju,w tej chwili dokładnie nie pamiętam).Jedyną czynnością jaką można było wykonać było anulowanie instalacji.Dziwne jest jednak to,że w komputerze jest jakaś drukarka,tyle że pod nazwą HP Deskjet F2200 series.Jak spróbowałem coś wydrukować,to wydruk wyszedł,tyle że niektóre kolory są odwrócone,np.zamiast zielonego niebieski.Część kolorów jest dobra.Dodam,że dokładnie taki sam problem z kolorami miałem pod koniec używania starego komputera,z tym że wtedy wyszło mi też że mam mało tuszu.No więc kupiłem nowe tusze (co prawda zamienniki,ale na tej drukarce wcześniej zamienniki działały),ale problem pozostał.Próbowałem coś tam pozmieniać w ustawieniach i też nic to nie dało.Na wydruku testowym kolory się zgadzają.O co tu chodzi?Jeśli drukarka nie jest zgodna z komputerem,to dlaczego drukuje?A jak drukuje to dlaczego kolory są zmienione,skoro tusze są nowe?

Prawdopodobnie występuje problem ze sterownikami.

Niestety z tego co widzę są to stare sterowniki i z tego co widać na stronie producenta HP porzucił wspieranie tej drukarki lub zapomniał o ich aktualizowaniu bo najnowsza wersja pochodzi 2014r. Jeżeli używasz na przykład W10 w wersji 2004 może okazać się, że system już nie wspiera tej drukarki na starych sterownikach a nowych nie ma dostępnych.

Uzupełnię jeszcze, że sterowników z płyt nie instaluje się odkąd spopularyzował się internet :wink:
Jeśli podane sterowniki przez @sidkwa nie zadziałają, to spróbuj dodać drukarkę z poziomu systemu. Jest duże prawdopodobieństwo, że windows 10 będzie ją obsługiwał jakimś generycznym sterownikiem - być może nie będziesz miał wszystkich super ficzerów, ale drukować będzie normalnie :wink:

Czy jak odinstaluję drukarkę (sterowniki) na tym komputerze,to będę mógł skorzystać z niej gdybym ją podłączył z powrotem do starego?
Rozważam taką możliwość,oczywiście nie na stałe,tylko do wydruku który jest mi teraz potrzebny.

Odinstalowałem drukarkę,następnie zainstalowałem sterowniki z podanej strony,instalacja niby przebiegła do końca,chociaż pod koniec wyszło mi powiadomienie że urządzenie nie jest obecnie podłączone,ale można je podłączyć później,więc musiałem zaznaczyć że podłączę później i dopiero wtedy mogłem pójść dalej z instalacją.Problem tylko w tym,że drukarka nie tylko była podłączona,ale nawet włączona…Na koniec,po ukończeniu instalacji pojawił się komunikat:
Asystent zgodności programów
Ta aplikacja nie będzie działać na tym urządzeniu.
Bing Bar
Microsoft
Nie można uruchomić tej aplikacji,ponieważ powoduje ona problemy z zabezpieczeniami lub wydajnością w systemie Windows.Być może dostępna jest jej nowa wersja.Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania,aby pobrać…itd.
Da się coś z tym zrobić?

Po tej nieudanej instalacji na pulpicie pojawiła mi się ikonka “HP Dodaj urządzenie”.Włączyłem to i przed uruchomieniem,wyłączyłem i ponownie włączyłem drukarkę.Wyszło powiadomienie że “wykryto urządzenie”,no i mogłem zacząć instalację,która podobno “zakończyła się pomyślnie”.Zgodnie z zaleceniem zrestartowałem komputer i spróbowałem wydrukować to samo co wcześniej.Niestety,nadal to samo.