Problem z drukarką

Mam drukarkę HP Deskjet 3920 i niedawno uzupełniałem tusz(robiłem to pierwszy raz). Problem polega na tym że nie drukuje, pobiera kartkę niby drukuje a nie ma śladu (problem dotyczy tylko czarnego tuszu z kolorowym jest ok)

Mozliwe ze uszkodziłes kardidż, albo go nie napełniłes i jest pusty.

Napełniłem. A co można uszkodzić i jak to sprawdzić?

no jeszcze po napełnieniu trza odessać troszke

To znaczy? jak to zrobić.

Jeśli dość długo z powodu braku tuszu nie używałeś tego kartridga to prawdopodobnie zaschły ci dysze.

Jeśli tak jest to Może rzeczywiście pomóc odessanie małej ilości tuszu. Jeśli nią masz takiej możliwości to pozostaje ci rozpuścić zaschnięty tusz poprzez mocne jego rozgrzanie.

Robi się to tak:

Bierzesz niepotrzebne naczynie, w którym można gotować, na dno rozłóż dwie warstwy papierowego ręcznika, wlej małą ilość wody (tak żeby zakryła dyszę jak włożysz do niej kartridge ale żeby nie zakrywała całego kartridga). Do tego wkładasz kartridgr i mocno ogrzewasz na gazie. Woda ma być gorąca ale nie wrząca. Tak pogotuj 10-15 min. Potem papierowym ręcznikiem przykładaj do dysz aby w ręcznik wchłaniał się tusz. Odstaw do wystygnięcia. Na koniec przetrzyj jeszcze raz delikatnie dysze i sprawdź. Jak to nie pomoże to możesz jeszcze próbować płynu udrażniającego Ale n ma słabszą sprawność od metody gotowania.

Nie używałem kartridga około 2 tygodni ty raczej mało