Problem z drukowaniem EPSON DX4400

Witam.

Po pierwsze, drukarka jest sprawna technicznie. Po drugie - współpraca z kompem jest OK.

Podkreślam, że drukarka posiada 4 zbiorniczki z tuszem - czarny, czerwony, niebieski i żółty.

Skończyły mi się 3 kolory - czerwony, niebieski i żółty. Czarnego tuszu mam jeszcze około 3/4 zbiorniczka, gdyż był wymieniany około miesiąca temu na nowy. Problem polega na tym, że w chwili obecnej chcąc wydrukowac jakąś strone z tekstem tylko czarnym tuszem - drukarka nie pozwala wykonac mi tej operacji, gdyż nie mam uzupełnionych w/w trzech kolorów. Miałem wcześniej drukarkę Lexmark’a i nie było przy takiej sytuacji żadnych problemów. Co mogę zrobic, aby obejśc ten problem tak, żeby drukowała normalnie bez kolorowego tuszu i nie wyrzycała mi tych cholernych okienek o wymianie tuszu. Nie mam potrzeby w chwili obecnej zakupu kolorowych tuszy - potrzebuję wydrukowac sam tekst.

Czy jest taka możliwośc obejścia problemu - czy pozostaje mi jedynie dokupienie tuszy kolorowych.

Prosze o pomoc, gdyż naglą mnie te wydruki a jak narazie nie mam kasy, zeby zakupic nowe Cartidg’e.

Z góry dziękuję za pomoc.

Poszukaj w ustawianiach :arrow: drukuj kolorowe jako czarne albo coś w tym stylu

Bawiłem się już w ustawieniach i zmieniałem opcje na Tylko czarny tusz i bez zmian.

Niektóre urządzenie tak mają - poczytaj w instrukcji do urządzenia.

I jak sobie poradziłeś z tym problemem??.