Problem z drukowaniem EPSON STYLUS DX4050

Witam dostalem urzadzenie wielofunkcyjne EPSON STYLUS DX4050 Scaner dziala bez zarzutow mam problemy z drukowanie i kopiowaniem Czy wystarczy ze sie wymieni tylko tusz czarny czy trzeba wymienic wszystkie 4 tusze???ja wymienilem tylko czarny i nadal mam ten sam problem z drukowaniem Pali mi sie czerwona lampka Czy pomoze mi ktos rozwiazac problem drukowania i kopiowania???Czekam na odpowiedzi

tomi8 , jeśli chodzi o konieczność wymiany wszystkich 4 pojemników, to jest ona uzasadniona <=> gdy wszystkie tusze się skończą. Jeśli skończył Ci się czarny tusz, wciskach przycisk wymiany tuszu, otwierasz pokrywę, wkładasz nowy tusz, zamykasz i wciskasz ponownie przycisk. Drukarka powinna zacząć napełniać głowicę i po chwili wszelkie trzaski powinny ucichnąć, a lampka powinna zgasnąć. :slight_smile: Zobacz koniecznie czy inne tusze nie są już na wyczerpaniu. (Sprawdzisz to wykorzystując monitor poziomu, który powinien znajdować się w tray’u). Jeśli przy fiolce jest wykrzyknik, to mimo iż da się drukować, to lampka będzie mrugać.

Spróbuj raz jeszcze przeprowadzić instalację tuszu czarnego, po wcześniejszym upewnieniu się że inne pojemniki są pełne, po prostu wyjmij i włóż ten nowy tusz ponownie. Poczekaj aż głowica się napełni i napisz czy zadziałało. Jeśli nie, to będziemy kombinować dalej.

Pozdrawiam :wink:

Wymienilem wszystkie tusze na nowe Czerwona lampka zgasla i drukarka drukuje Niestety jej stan drukowania jest fatalny !!

Czyli wydruki są niezadowalające tak? Bo nie wiem czy chodzi ci o stan drukowania jaki wskazują fiolki w oprogramowaniu, czy o jakość wydruku. Jeśli o to drugie to napisz co jest nie tak z tymi wydrukami.

Postaram się pomóc.

Pozdrawiam :wink: