Problem z drukowaniem - HP Deskjet3515

Witam,
mam problem z moją drukarką HP Deskjet 3515, która ostatnio przestała drukować na czarno. Tusze do drukarki posiadam i wykrywa ona ich stan. Gdy drukuję stronę to drukarka wydrukuje rzeczy na kolorowo, ale np. napisów w kolorze czarnym już nie. Dotąd wykonałem wszystkie punkty z pomocy od HP ale nie dało to pożądanego efektu, aby drukarka zaczęła używać czarnego tuszu.
Czy może ktoś wie co mogło się stać z taką drukarką? Lub może sam miał podobny problem?

Jedyne co przychodzi mi do głowy to wyciągnij tusz i namocz głowicę może zasechł tusz jak długo nie używałeś?

Robiłem już ten trick także, ale nie pomógł w żaden sposób.

@crazyM ale jak przeciągniesz nim po ręczniku papierowym albo chusteczce higienicznej to pozostawia czarny ślad? Jeśli nie to widocznie dysze zaschnięte. Należy je udrożnić lub wymienić kartridż na sprawny.

@wesoly82 Na suchym ręczniku papierowym ani na chusteczce nie zostawia śladów, ale tak jak napisał @mrFreeze zrobiłem i wtedy ślady po tuszu czarnym zostawały.

Tak, to domowy sposób na zaschnięty zbiornik, można wykorzystać też wanienkę ultradźwiękową ale nie każdy ma dostęp do takiego sprzętu. Czyli dysze się udrożniły, dla pewności że wszystkie zrób testowy wydruk. Jeśli jakaś dysza jeszcze nie puściła to wykonaj “czyszczenie dysz” przez oprogramowanie drukarki.

Na bank tusz jest zaschnięty, z domowych sposobów możesz nalać w szklankę wrzątku i potrzymać nad parą kartridż (miejsce wylotowe) raczej nie mocz go, chyba, że zrobisz to tak, że nie zamoczysz układu elektronicznego. Pod wpływem ciepła zaschnięty tusz powinien Ci "puścić"
W drukarce nie miało co Ci się uszkodzić bo głowica jest w kartridżu.

@kosanio Zrobię tak jak mówisz z tym wrzątkiem. Jeśli to nie pomoże to już nie wiem co można byłoby zrobić z tym tuszem, bo mówisz że w drukarce nie mogło się nic uszkodzić. Swoją drogą to dziwne, że tusz zaschnął w tak krótkim czasie nieużytkowania (czytaj: maksymalnie miesiąc). Nieraz miałem sytuację, że dłużej nie używałem tuszu w innej drukarce i nic się nie działo.

I co, udało się?
Miałeś oryginał czy zamiennik?

@kosanio trzymałem nad parą kartridż, coś tam pomogło ale nie za wiele, spróbowałem znów wyczyścić pojemniki z tuszem za pomocą programu od hp. Trochę pomogło bo na wydruku testowym był normalnie czarny tusz, ale jest taki problem, że np. na normalnych wydrukach formatu doc, pdf itd. drukarka nie chce drukować małych czcionek i niektórych większych też nie drukuje, drukuje co któryś wiersz albo wydruk jest taki jasny, że ledwo go widać i na wydrukach są białe paski tak więc drukuje co chce i jak chce. Nie wiem czy to jakiś problem z ustawieniami czy coś i nie wiem czy jest sens zakupić nowy kartridż. Z tym problemem się już trochę borykam, bo miałem wcześniej stary kartridż i nie było już w nim za wiele tuszu i robiło się tak samo więc pomyślałem, że może robi się tak dlatego, że tuszu jest końcówka, więc kupiłem nowy (czyli ten obecny, który mam teraz) i przez pierwsze kilka drukowań działał normalnie bez zarzutów, a później za jakiś czas znów było to samo, wypuszczała pustą kartkę udając, że drukuje tylko, że wtedy pomagały jeszcze te programy od hp i normalnie można było wydrukować co się chciało po wyczyszczeniu pojemników z tuszem.

Tusze mam oryginalne, nigdy nie kupuję zamienników.

Czyli drukarka i komp OK - za mało drukujesz, albo kartridże tylko stały koło oryginałów?

@JNJN to prawda czasami dość długo stoi nie używana, ale wtedy to już po jakiś 2 miesiącach nie chciała drukować. Uważasz, że mógł w tym czasie zaschnąć tusz? Tusz z tego co pamiętam kupowałem w x-kom oryginalny w kartonowym pudełku od hp i jak wsadziłem go poraz pierwszy do drukarki to wykryto go jako oryginalny albo po prostu trafił mi się jakiś wadliwy, przecież tak też się zdarza. Kolorowy tusz który mam teraz w drukarce to już nie pamietam kiedy był kupowany, a normalnie działa.

Przynajmniej raz w tygodniu trzeba coś wydrukować, bo będziesz miał taki problem.

@JNJN czyli uważasz, że warto kupić nowy tusz? Bo tamtego i tak już za wiele nie zostało.

Tak i używać…

Z tym drukowaniem raz w tygodniu to troszkę przesada, aż tak często nie trzeba tym bardziej, że autor stosuje oryginały ale na pewno jest to problem z kartridżem nie z drukarką bo jak sam napisałeś, po zmianie starego, który drukował tak jak ten, problem zniknął więc tu jest tak samo. Możesz jeszcze zobaczyć jaka jest data ważności tuszu, może sprzedali Ci przeterminowany ale to raczej też nie powinno być tak, że po upływie daty tusz nagle zasycha.
Myślę, że śmiało możesz kupić nowy tusz i wszystko będzie działało jak trzeba :slight_smile:

Tak był to na 100% problem z kartridżem, bo udało mi się go odetkać i teraz drukuje normalnie, no i nie musiałem kupić nowego. Trzymanie nad gorącą parą bardzo dużo dało, w razie jakiś problemów już mniej więcej będę wiedział co mam robić. Dziękuję bardzo za pomoc. :slight_smile:

Ja jak miałem plujkę to dysze udawało mi się udrożnić małą ilością spirytusu.

Pamiętaj że też zawsze możesz reklamować taki tusz, tylko zachowaj dowód zakupu :slight_smile: tez kiedyś miałem taki przypadek złożyłem reklamacje i wymienili mi na nowy.