Problem z drukowaniem -> inne kolory, niż spodziewane

Witam.

Mam pewien problem z drukarką.

Otóż:

Ostatnio zaczęły się pojawiać problemy z drukiem stron - drukowało z przerwami, tak jakby się tusz kończył, albo głowica zacinała czy cuś.

Zmieniłem tusz na nowy, bo myślałem, że to on powoduje te problemy [dodam, że inne kolory drukują się OK]

Dziś założyłem nowy tusz. Pierw przy próbie czarnego wydruku, nie drukowało się nic, a teraz zaczął drukować na niebiesko :confused:

Robiłem wszelkie możliwe konserwacje, czyszczenie dysz, regulowanie ich itp, lecz to nie pomaga.

Mam Canona i560.

Jakieś rady?

Nowy tusz? Tzn nowy kardridż czy stricte nowy tusz w kardridżu?

Nowy kartridż :slight_smile:

Czy głowica w tej drukarce jest zintegrowana z drukarką czy kadridzem??

A jak to sprawdzić ?

Wyciągnij kardridż i zobacz czy głowica drukująca jest na nim. A tak mniej więcej wygląda głowica drukująca ;]

A jesteś pewien że to co chcesz drukować jest w czarnym kolorze? :stuck_out_tongue:

Wiem że to głupie pytanie ale to też sprawdź.

Co do problemu, dziwi mnie to, że masz problem z nowym kardridżem. Jeszcze jedno: nowy czy zamiennik? Bo w sumie to też jest istotne.

Zastanawia mnie też to, czy czasem nie ma gdzieś problemu ze stykami. Jak miałem problem ze swoją drukarką (tyle, że ja mam HP) to próbowałem z czyszczeniem płynem do udrożniania głowic … i pomogło. Z kolei u Ciebie może być inny problem.

Nie no, czegoś takiego to nie ma :stuck_out_tongue:

Jest czarne :stuck_out_tongue:

Nowy kartridż, firma Pryzmat.

W takim razie masz zintegrowaną głowicę z drukarką i właśnie tam mógł powstać problem ;] należałoby ją wyczyścić i sprawdzić ponownie jak drukuje.

Czyli masz zamiennik. Najlepiej będzie jak zainwestujesz w oryginalne tusze.

Masz pozatykane dysze w głowicy stąd inne kolory niż oczekujesz.

Musisz dokładnie przeczyścić głowice najlepiej jakimś acetonem technicznym.

I drukuj całe tło na kartce kolorem którego nie możesz uzyskać aż się przepchnie zator.

Proponowałbym jednak wyczyszczenie głowicy drukującej ponieważ samo drukowanie może nie przynieść spodziewanych efektów ;]