Problem z drukowaniem na drukarce HP Deskiet F 2280

Witam serdecznie. Jeżeli niewłaściwie zamieściłem poniższy temat to z góry przepraszam. Mój problem dot. drukarki. Posiadam tak zwane urządzenie wielofunkcyjne Deskiet F 2280, podłączone do komputera z win 7. Urządzenie to działało do niedawna   bez zarzutu do dnia, kiedy ni stąd, ni zowąd drukarka zaczęła drukować otrzymanego maila  , skokami  ‘’ tz. moment drukowała, później robiła dłuższą pauzę, znów moment drukowała, po czym ponownie pauzowała , znów nieco drukowała i tak do końca całego procesu drukowania, który trwał strasznie długo. Poza tym stwierdziłem, że drukarka przestała drukować treści napisanych na wordzie. Wszystko inne drukuje i skanuje, tyle że w ślimaczym tempie. Drukowanie z worda odbywa się jak zaznaczyłem wolno, ale jak najbardziej normalnie, tyle, że kartka wychodzi czysta nie zadrukowana. Drukarka drukuje jednak poprawnie stronę testową. Aby usunąć problemy, dokonałem oczyszczenia styków kardridży / mają jeszcze sporo tuszu / i samej drukarki , a gdy tempo drukowania nie zmieniło się , dokonałem reinstalacji urządzenia i sterowników / pobieranie z internetu /, jednakże i to nic nie pomogło. Również, aby przywrócić drukowanie z worda, odinstalowałem pakiet office 2007 / taki mam / i ponownie go zainstalowałem. Wszystko jednak na nic.Podobnie zresztą jak i wykonane w tym celu czynności  naprawcze przy pomocy programów HPPrint and Scan Doctor / odnośnie drukarki / oraz diagnostyki pakietu Microsoft Office / odnośnie worda /. Wszystko na nic. Drukarka nadal pracuje , skokami ‘’ i nie drukuje tekstów z worda. Nie wyświetlają się  przy tym żadne komunikaty  odnośnie ewentualnych błędów.  Z uwagi na to, że na chwilę obecną  wyczerpałem mniej więcej wszystkie  znalezione w internecie sposoby usuwania tego rodzaju  problemów , proszę Szanownych Forumowiczów , którzy są władni mi coś doradzić, lub którzy zetknęli się z podobnym problemem o pomoc. Każda porada będzie przeze mnie mile widziana.Pozdrawiam.

Nie zrobiłeś jeszcze jednej rzeczy - nie sprawdziłeś drukarki po podłączeniu do innego komputera a to pozwoli określić, które z urządzeń jest winne takiego zachowania.

Sprawdź system pod kątem infekcji. Są złośliwe programy, które uprzykrzają życie ludziom. Spróbuj również odinstalować sterowniki i zainstalować systemowe dołączane do systemu.

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie. Zrobisz to korzystając z opcji edytuj / użyj pełnego edytora.

Zacznij używać entera - od takich bloków bolą oczy.

Rzeczywiście, dzięki za poradę. Umknęło  to mojej uwadze, bo nie sądziłem nigdy, że wina może leżeć po stronie mojego komputera. Zrobię to w najbliższych dniach i dam ci znać, jaki efekt. Pozdrawiam.

Ok.

Czuwam nad tym na bieżąco. Obecnie nie stwierdziłem, aby się jakoweś zadomowiły. Sterowniki do tej nieszczęsnej drukarki, musiałem pobrać z internetu, ponieważ oryginalna płyta załączona do drukarki nie dot, mojego systemu / win 7 /  a bliżej , sterowniki z płyty nie są kompatybilne do mojego systemu. Płyta oryginalna dot. jedynie win 2000, XP i Visty. I  tu w tym miejscu możesz zapytać, to po kiego licha ci taka drukarka, jak musisz ściągać sterowniki z internetu. Otóż taką drukarkę w stanie nowym, nieużywaną  jeszcze otrzymałem gratis od znajomego i dlatego postanowiłem ją wykorzystać na moim urządzeniu. Trochę mi szkoda odstawić ją do lamusa, a nowa to pewien wydatek. Pozdrawiam.

Sprawdzałeś również zachowanie drukarki jak się zachowuje przy próbie kserowania dokumentu (mono, kolor)? Może padła elektronika?

Kseruje poprawnie , tyle, że strasznie wolno.

Wolno to kseruje każde urządzenie wielofunkcyjne.

Co do sterowników, odinstaluj je i dodaj urządzenie poprzez manager dodawania drukarki, jeśli nie ma tam twojej dodaj sterownik z płyty (jest tam jeden krok z wyborem własnego sterownika). Ew zainstaluj soft z płyty w trybie zgodności z windows xp.

s

Sprawdź czy masz włączoną usługę bufor wydruku (win+r, services.msc, powinna być ustawiona na automatyczny)

Jeśli w/w sterownik nie zadziała zainstaluj ten http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-Deskjet-F2200-All-in-One-Printer-series/3390944/model/3390946#Z7_3054ICK0KGTE30AQO5O3KA30R1

 

Co do worda, inne apki z office też drukują puste strony ? 

 

Spróbuj też zmiany cartridge’y

Tak, ale to kserowanie jest tak długie jak drukowanie. Usługa bufor wydruku  ustawiona jest prawidłowo, czyli na automatyczny a przy tych moich kombinacjach cały czas bazuję  na podanym przez ciebie programie  deskiet. To tu ściągałem sterowniki jak podłączałem pierwszy raz drukarkę. I wtedy wszystko działało jak trzeba, w tym  również drukowanie treści z worda. Problem pojawił się z dnia na dzień. Myślę , tak jak sugerujesz , o zmianie kardridży, ale wcześniej , dzisiaj jeszcze  chce ją podlączyć do innego komputera , i wtedy zobaczę jak przy nim działa. Dzięki za porady. Pozdrawiam.

Z pełną  satysfakcją chcę powiadomić Szanownych Forumowiczów, że udało mi się przywrócić opcję drukowania  treści napisanych na wordzie, co było jednym z problemów. Nadal pozostaje jednak drugi problem - wolne drukowanie. Podejrzewam, że przyczyna tkwi właśnie w kardridżach , które wymienię na nowe, po wyczerpaniu tuszu. Wtedy zobaczymy. Pozdrawiam.

Rzeczywiście, przyczyna tkwiła w uszkodzonym kardridżu. Nowy , oryginalny  z tuszem czarnym, spowodował,że drukarka chodzi

jak zegarek. Temat uważam za zakończony. Dzięki.