Problem z drukowaniem na drukarce HP Deskiet F 2280

(Probulus) #1

Witam serdecznie. Jeżeli niewłaściwie zamieściłem poniższy temat to z góry przepraszam. Mój problem dot. drukarki. Posiadam tak zwane urządzenie wielofunkcyjne Deskiet F 2280, podłączone do komputera z win 7. Urządzenie to działało do niedawna   bez zarzutu do dnia, kiedy ni stąd, ni zowąd drukarka zaczęła drukować otrzymanego maila  ,, skokami  '' tz. moment drukowała, później robiła dłuższą pauzę, znów moment drukowała, po czym ponownie pauzowała , znów nieco drukowała i tak do końca całego procesu drukowania, który trwał strasznie długo. Poza tym stwierdziłem, że drukarka przestała drukować treści napisanych na wordzie. Wszystko inne drukuje i skanuje, tyle że w ślimaczym tempie. Drukowanie z worda odbywa się jak zaznaczyłem wolno, ale jak najbardziej normalnie, tyle, że kartka wychodzi czysta nie zadrukowana. Drukarka drukuje jednak poprawnie stronę testową. Aby usunąć problemy, dokonałem oczyszczenia styków kardridży / mają jeszcze sporo tuszu / i samej drukarki , a gdy tempo drukowania nie zmieniło się , dokonałem reinstalacji urządzenia i sterowników / pobieranie z internetu /, jednakże i to nic nie pomogło. Również, aby przywrócić drukowanie z worda, odinstalowałem pakiet office 2007 / taki mam / i ponownie go zainstalowałem. Wszystko jednak na nic.Podobnie zresztą jak i wykonane w tym celu czynności  naprawcze przy pomocy programów HPPrint and Scan Doctor / odnośnie drukarki / oraz diagnostyki pakietu Microsoft Office / odnośnie worda /. Wszystko na nic. Drukarka nadal pracuje ,, skokami '' i nie drukuje tekstów z worda. Nie wyświetlają się  przy tym żadne komunikaty  odnośnie ewentualnych błędów.  Z uwagi na to, że na chwilę obecną  wyczerpałem mniej więcej wszystkie  znalezione w internecie sposoby usuwania tego rodzaju  problemów , proszę Szanownych Forumowiczów , którzy są władni mi coś doradzić, lub którzy zetknęli się z podobnym problemem o pomoc. Każda porada będzie przeze mnie mile widziana.Pozdrawiam.

(Cedar) #2

Nie zrobiłeś jeszcze jednej rzeczy - nie sprawdziłeś drukarki po podłączeniu do innego komputera a to pozwoli określić, które z urządzeń jest winne takiego zachowania.

(ToJaPb) #3

Sprawdź system pod kątem infekcji. Są złośliwe programy, które uprzykrzają życie ludziom. Spróbuj również odinstalować sterowniki i zainstalować systemowe dołączane do systemu.

(Drobok) #4

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie. Zrobisz to korzystając z opcji edytuj / użyj pełnego edytora.

Zacznij używać entera - od takich bloków bolą oczy.

(Probulus) #5

Rzeczywiście, dzięki za poradę. Umknęło  to mojej uwadze, bo nie sądziłem nigdy, że wina może leżeć po stronie mojego komputera. Zrobię to w najbliższych dniach i dam ci znać, jaki efekt. Pozdrawiam.

Ok.

Czuwam nad tym na bieżąco. Obecnie nie stwierdziłem, aby się jakoweś zadomowiły. Sterowniki do tej nieszczęsnej drukarki, musiałem pobrać z internetu, ponieważ oryginalna płyta załączona do drukarki nie dot, mojego systemu / win 7 /  a bliżej , sterowniki z płyty nie są kompatybilne do mojego systemu. Płyta oryginalna dot. jedynie win 2000, XP i Visty. I  tu w tym miejscu możesz zapytać, to po kiego licha ci taka drukarka, jak musisz ściągać sterowniki z internetu. Otóż taką drukarkę w stanie nowym, nieużywaną  jeszcze otrzymałem gratis od znajomego i dlatego postanowiłem ją wykorzystać na moim urządzeniu. Trochę mi szkoda odstawić ją do lamusa, a nowa to pewien wydatek. Pozdrawiam.

(ToJaPb) #6

Sprawdzałeś również zachowanie drukarki jak się zachowuje przy próbie kserowania dokumentu (mono, kolor)? Może padła elektronika?

(Probulus) #7

Kseruje poprawnie , tyle, że strasznie wolno.

(Drobok) #8

Wolno to kseruje każde urządzenie wielofunkcyjne.

Co do sterowników, odinstaluj je i dodaj urządzenie poprzez manager dodawania drukarki, jeśli nie ma tam twojej dodaj sterownik z płyty (jest tam jeden krok z wyborem własnego sterownika). Ew zainstaluj soft z płyty w trybie zgodności z windows xp.

s

Sprawdź czy masz włączoną usługę bufor wydruku (win+r, services.msc, powinna być ustawiona na automatyczny)

Jeśli w/w sterownik nie zadziała zainstaluj ten http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-Deskjet-F2200-All-in-One-Printer-series/3390944/model/3390946#Z7_3054ICK0KGTE30AQO5O3KA30R1

Co do worda, inne apki z office też drukują puste strony ? 

Spróbuj też zmiany cartridge’y

(Probulus) #9

Tak, ale to kserowanie jest tak długie jak drukowanie. Usługa bufor wydruku  ustawiona jest prawidłowo, czyli na automatyczny a przy tych moich kombinacjach cały czas bazuję  na podanym przez ciebie programie  deskiet. To tu ściągałem sterowniki jak podłączałem pierwszy raz drukarkę. I wtedy wszystko działało jak trzeba, w tym  również drukowanie treści z worda. Problem pojawił się z dnia na dzień. Myślę , tak jak sugerujesz , o zmianie kardridży, ale wcześniej , dzisiaj jeszcze  chce ją podlączyć do innego komputera , i wtedy zobaczę jak przy nim działa. Dzięki za porady. Pozdrawiam.

(Probulus) #10

Z pełną  satysfakcją chcę powiadomić Szanownych Forumowiczów, że udało mi się przywrócić opcję drukowania  treści napisanych na wordzie, co było jednym z problemów. Nadal pozostaje jednak drugi problem - wolne drukowanie. Podejrzewam, że przyczyna tkwi właśnie w kardridżach , które wymienię na nowe, po wyczerpaniu tuszu. Wtedy zobaczymy. Pozdrawiam.

(Probulus) #11

Rzeczywiście, przyczyna tkwiła w uszkodzonym kardridżu. Nowy , oryginalny  z tuszem czarnym, spowodował,że drukarka chodzi

jak zegarek. Temat uważam za zakończony. Dzięki.