Problem z drukowaniem pdf-ów

Witam!mam problem z wydrukowniem niektórych pllików w pdf, drukują się z czarnym tłem, którego nie widać na ekranie.nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje i dlaczego niektóre drukują sie dobrze a niektóre nie.posiadam drukarke hp 5740, jak ktoś wie dlaczego tak sie dzieje to prosze o pomoc.

chodzi o tło strony, czy np. o tło obrazków

jeśli to drugie, to pewnie wina formatu *.png

jeśłi to pierwsze… musiałbym zobaczyć

p.s - jaki program używasz do pdf ??

chodzi mi o tło strony, chce wydrukować pewien kwestionariusz a tu drukuje mi na czarnym tle, a drukuje z acrobata 7.0

czy ten problem nie bedzie sie dotyczył ustawień drukarki a mianowicie drukuj czarno- białe

Jeśli to jest to co myśle, tzn. że dokument jest zabezpieczony przed wydrukiem. Musiałbyś otworzyć w jakimś programie do edycji pdf’ów -standartowo Adobe Acrobat (ale nie Reader - nie mylić!) Jest to program płatny i do tego chyba drogi, ale może ktoś poda inne, ja nie znam. No i w nim można zdjąć blokade wydruku, o ile nie jest zabezpieczona hasłem (a pewnie jest) - wtedy jeszcze trzeba by je znać…

programem Foxit PDF Reader (free) mozna zaznaczony text skopiowac np. do worda czy notatnika i drukowac z tamtad

http://www.zdnet.de