Problem z drukowaniem PDF w Adobe

witam, od kilku dni “walczę” z Adobe Reader/11/ ,otóż nie mogę wydrukować potwierdzeń bankowych i innych PDF-ów , pobranych z banków itp. instytucji. Po pobraniu otwierane są Ok. ,ale już drukowanie to jakieś niezrozumiałe znaki. W innym “zamienniku” otwiera i drukuje poprawnie . Dzieje się tak przy pobraniu z różnych przeglądarek, wychodzi na to ,że coś jest z Adobe , lub sam nie wiem co. Próbowałem drukować jako obraz i też tak się dzieje,brakło mi koncepcji i proszę “mądre głowy forum” o pomoc ,

W zeszłym tygodniu jeden mój znajomy z pracy miał podobny problem - podobno pomaga zainstalowanie Adobe Acrobat Readera w wersji X (starszej), nie najnowszej (XI). Ten znajomy ma system Windows XP.

Popieram pana wyżej. U mnie też na wersji XI drukuje prostokąty. Przeniosłem się na Foxit Reader. Działa rewelacyjnie.

Należy usunąć wpis w rejestrze “Arial,0”=“Arial,238”

Ścieżka do wpisu:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\FontSubstitutes]“Arial,0”=“Arial,238”

Witam, co z tą ścieżką wpisu , nie kumam , co z nią zrobić??

trzeba uruchomić edytor rejestru (start - uruchom i wpisać regedit ) tam rozwijając odpowiedni klucz zgodnie ze ścieżką należy usunąć wpis “Arial,0”=“Arial,238”.

bob_1 = JESTEŚ WIELKIiii , odszukałem ścieżkę, usunąłem i jest Ok, dziękuję, jak wpadłeś na to.

to sposób stosowany już od adobe readera chyba 6 czy 7 kiedyś było to na oficjalnej stronie Adobe, w google jak sie wpisze że adobe drukuje chińskie znaczki lub krzaki też można znaleźć, było o tym również tu np w tym wątku: dziwne-znaki-podczas-drukowania-t446576.html

Może nie dokładnie szukałem, ale było tyle sposobów , że może mi umknęło , ale wyłożyłeś “kawę na ławę” i jeszcze raz ,dzięki

A ja nie mam “Arial,0”="Arial,238… Mam za to “ArialCE,0”="Arial,238 i “ArialCE,238”=“Arial,238” :frowning: … Które usunąć żeby nic nie popsuć a naprawić problem z Adobe?