Problem z drukowaniem przez Sygate Personal Firewall 5.5


(el bongos) #1

mam taki mały problemik, mianowicie nie bardzo rozumiem tego ale przez firewalla(Sygate Personal Firewall 5.5) nie mogę drukować, program powinien się przynajmniej zapytać czy ma przepuścić taką usługę, ale on nawet nie pyta, najprawdopodobniej chodzi tu o konfigurację, ale ja chyba mam za małą wiedzę w tym temacie

pomocy

pozdrawiam


(fiesta) #2

Nie znam sygate personal firewalla i jego konfiguracji. Ososbiście używam programu Outpost firewal i jestem z niego zadowolny. Jego zalety to prosta konfiguracja i polski interfrejs językowy oraz to że jest program freware. Jeszcze nie miałem przypadku włamania się do mojego kompa, skutecznie blokuje wszelkiego rodzaju ataki. Więc może zmienisz zaporę ogniową?????


(el bongos) #3

pewnie tak zrobię:), ale jak na razie muszę rozwiązać ten problem, dzięki

pozdrawiam


(el bongos) #4

oczywiście chodzi o to że drukarka jest podłączona do jednego kompa a ja chcę drukować z drugiego, podłączonego do tego pierwszego (lan)

pozdrawiam


(Lemur Zwany Rollo) #5

ja mam Sygate 5.5 i mi drukuje w sieci mam w pracy drukarki HP 1300 i nie mam problemów więc może to coś z instalacją drukarki jako sieciowej???


(el bongos) #6

no właśnie nie bardzo, bo jak wyłączę firewall`a to drukuje bez problemów, pośrednie rozwiązanie już znalazłem, wystarczy otworzyć 9100 port, ale nie chodzi mi o otwieranie portów, ale o dopuszczenie usługi

pozdrawiam